sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Wideo: Prezydent RP odznaczył Ryszarda Ciszewskiego. Andrzej Duda uhonorował "bohaterów czasu pokoju"

Wideo: Prezydent RP odznaczył Ryszarda Ciszewskiego. Andrzej Duda uhonorował
foto: www.prezydent.pl 

W poniedziałek 12 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. W gronie 24 uhonorowanych znalazł się także mieszkaniec Turku, który w 2016 roku uratował wędkarza nad zbiornikiem Przykona.

Prawie 7 miesiące temu, na zbiorniku wodnym w gm. Przykona doszło wydarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Jeden z wędkarzy łowiących ryby ze swojej łódki wpadł do wody. Gdyby nie pomoc Ryszarda Ciszewskiego, byłaby to dla niego ostatnia przygoda z wędkarstwem.

reklama

Ryszard Ciszewski jest człowiekiem zasłużonym dla społeczności górniczej oraz miasta Turek, członkiem Klubu Seniora działającego przy turkowskim kole Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Za swoje dotychczasowe zasługi otrzymał już m.in.: złoty medal za długoletnia służbę w górnictwie, srebrny medal „Zasłużony dla Górnictwa RP”, ale też „Zasłużony dla Powiatu Tureckiego” oraz „Zasłużony dla Miasta Turku”.

Za swój bohaterski czyn Ryszard Ciszewski został także uhonorowany przez burmistrza Romualda Antosika oraz wójta Mirosława Broniszewskiego. Burmistrz Miasta Turku wręczył bohaterowi bogaty kosz z upominkami oraz voucher na zakup akcesoriów wędkarskich. Z kolei wójt Mirosław Broniszewski przyznał Panu Ryszardowi medal „Za Zasługi dla Gminy Przykona”.

reklama

MD, AW
foto i wideo: www.prezydent.pl

 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej...

Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej Duda...

21 lt.
Skromna wizyta Prezydenta w naszym mieście....

Skromna wizyta Prezydenta w naszym mieście. Andrzej...

21 lt.
Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama