Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Prezydent RP odznaczył Ryszarda Ciszewskiego. Andrzej Duda uhonorował "bohaterów czasu pokoju"

Wideo: Prezydent RP odznaczył Ryszarda Ciszewskiego. Andrzej Duda uhonorował
foto: www.prezydent.pl 

W poniedziałek 12 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. W gronie 24 uhonorowanych znalazł się także mieszkaniec Turku, który w 2016 roku uratował wędkarza nad zbiornikiem Przykona.

Prawie 7 miesiące temu, na zbiorniku wodnym w gm. Przykona doszło wydarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Jeden z wędkarzy łowiących ryby ze swojej łódki wpadł do wody. Gdyby nie pomoc Ryszarda Ciszewskiego, byłaby to dla niego ostatnia przygoda z wędkarstwem.

reklama

Ryszard Ciszewski jest człowiekiem zasłużonym dla społeczności górniczej oraz miasta Turek, członkiem Klubu Seniora działającego przy turkowskim kole Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Za swoje dotychczasowe zasługi otrzymał już m.in.: złoty medal za długoletnia służbę w górnictwie, srebrny medal „Zasłużony dla Górnictwa RP”, ale też „Zasłużony dla Powiatu Tureckiego” oraz „Zasłużony dla Miasta Turku”.

Za swój bohaterski czyn Ryszard Ciszewski został także uhonorowany przez burmistrza Romualda Antosika oraz wójta Mirosława Broniszewskiego. Burmistrz Miasta Turku wręczył bohaterowi bogaty kosz z upominkami oraz voucher na zakup akcesoriów wędkarskich. Z kolei wójt Mirosław Broniszewski przyznał Panu Ryszardowi medal „Za Zasługi dla Gminy Przykona”.

MD, AW
foto i wideo: www.prezydent.pl

 

foto: www.prezydent.pl2
foto: www.prezydent.pl3

Podobne artykuły

Pięć par z Turku świętowało swoje Złote Gody

Pięć par z Turku świętowało swoje Złote Gody

11 lt.
Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową...

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową Odznaką...

13-09-2021
Małżeństwo z Russocic odznaczone przez ministra...

Małżeństwo z Russocic odznaczone przez ministra...

23-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama