wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Sukces Igora Jasnowskiego z SP1 w Turku w konkursie organizowanym przez GIODO

Sukces Igora Jasnowskiego z SP1 w Turku w konkursie organizowanym przez GIODO
 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku przystąpiła do VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa”. Honorowy patronat nad Programem sprawował Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

Podstawowym celem Programu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania prawa do prywatności i ochrony danych osobowych, kształtowanie wśród uczniów świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej. Jednym ze składników Programu był konkurs literacki dla uczniów na najlepsze opowiadanie pt. „Jak ja/moja rodzina chronimy dane osobowe”. Na podstawie realizowanych w szkole przedsięwzięć, uwrażliwieniu się na temat ochrony danych osobowych, wielu uczniów przystąpiło do konkursu na opowiadanie.

reklama

Praca Igora Jasnowskiego z klasy 5b okazała się doskonała pod względem literackim. Wyobraźnia i pomysł ukazania tematu sprawił, że Igor zdobył wyróżnienie i był jednym spośród 7 osób wyróżnionych na tle całej Polski na 135 prac, które zostały zakwalifikowane do ostatniego etapu konkursu GIODO. Uroczyste podsumowanie Programu wraz z wręczeniem nagród odbyło się 6 czerwca w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. Nagrody wręczali: Minister Cyfryzacji GIODO dr Edyta Bielak-Jomaa, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Lew Starowicz w imieniu Minister Edukacji Narodowej.

Zdobyte wyróżnienie, udział w podsumowaniu całej kampanii, obecność znamienitych osób to dla Igora niezapomniane chwile, tym bardziej że uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni czytali swoje prace na głos przed całym audytorium. Praca Igora napisana w sposób bardzo swobodny, ukazująca zwykłe rodzinne zamieszanie, podczas którego okazało się jak ważna jest ochrona danych osobowych, jest dowodem na to, że ochrona danych i wiedza na ten temat ma szanse stać się od najmłodszych lat nawykiem podobnie jak odrabianie lekcji. Igor na wręczenie nagród do Warszawy pojechał pod opieką swojego taty Marcina Jasnowskiego, którym towarzyszyła koordynator kampanii GIODO w SP1 pani Ewa Kulesza.

Jeszcze raz gratulujemy Igorowi sukcesu, życzymy dalszych twórczych działań.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego...

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu...

22 czerw.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września...

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...

22 czerw.
Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły...

Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama