niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podpisana umowa na ponad milion złotych

Podpisana umowa na ponad milion złotych
 

26 czerwca 2017 r. burmistrz Romuald Antosik wraz z Małgorzatą Dziamarą - skarbnikiem Miasta Turek, podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie projektu pn. „Odkrywczo, eksperymentalnie i aktywnie - rozwój bazy szkolnej dla nowej jakości nauczania i kształtowania postaw w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku”.

Kwota bezzwrotnego dofinansowania wynosi ponad 1.030.000 zł. W wyniku realizacji projektu zostanie utworzone Eksperymentarium Nauk Przyrodniczych „Mały Kopernik”, doposażone będą pracownie językowe w zestaw laboratorium fonetycznego na 16 stanowisk wraz z elementami interaktywnymi. Przebudowana będzie przyszkolna infrastruktura sportowa. W miejsce starego i już kompletnie bezużytecznego boiska, powstanie boisko wielofunkcyjne, na którym znajdą się boisko do koszykówki, boisko do siatkówki oraz boisko do piłki ręcznej. Do tego powstanie bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal i piłkochwyty.

reklama

Dzięki realizacji projektu poprawi się jakość kształcenia młodych turkowian poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik przekazywania wiedzy. Zmodernizowanie infrastruktury i zakup nowego wyposażenia przyczyni się do rozwinięcia oferty edukacyjnej o nowe zajęcia pozalekcyjne.

Zakończenie prac przewidziane jest jeszcze w tym roku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

10 wrz.
Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama