środa 18 września 2019

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama
Wzorek

Nowe chodniki na Wyzwolenia

Nowe chodniki na Wyzwolenia
 

Zakończyły się przebudowy chodników na Osiedlu Wyzwolenia, w rejonie bloków nr 4, 5 i 7. Dzisiaj, tj. 25 lipca 2017 r., odbył się odbiór technicznych miejskiej inwestycji.

Prace na Osiedlu Wyzwolenia prowadzone były w dwóch etapach. Pierwszy to przebudowa chodnika w rejonie bloku nr 4. Wykonawcą była firma RM Beton Sp.J. z Dzierżąznej. Prace rozpoczęły się w marcu, a zakończyły w maju tego roku. Wymieniona została nawierzchnia chodników na nową z kostki brukowej o grubości 8 cm, na powierzchni 185 m2. Koszt prac wyniósł 24 tys. zł.

reklama

W drugim etapie przebudowywane były chodniki i krawężniki w rejonie bloków nr 4, 5 i 7. Na powierzchni 500 m2 wymieniona została nawierzchnia ze starych płytek. Zastąpiła je kostka brukowa o grubości 8 cm. Prace trwały od kwietnia do czerwca tego roku. W ramach inwestycji poza wymienioną nawierzchnią, obniżone i wymienione zostały krawężniki. Ponadto pomalowane zostało nowe oznakowanie poziome nawierzchni, dające możliwość parkowania pojazdów w miejscach, w których do niedawna było to zakazane. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. Inwestycja kosztowała 125 tys. zł.

W dniu 25 lipca 2017 r. burmistrz Romuald Antosik wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, wykonawcy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” dokonali odbioru inwestycji. Ocenione zostało wykonanie zadania. Przy okazji omówione zostały wstępne plany inwestycyjne na przyszłość.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Głuchów: Mają nowy chodnik przy W471 za 1,8 mln

Głuchów: Mają nowy chodnik przy W471 za 1,8 mln

11-10-2018
Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na...

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na...

27-09-2018
T. Michalak: Dlaczego nie ufam Mariuszowi Seńce

T. Michalak: Dlaczego nie ufam Mariuszowi Seńce

14-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama