piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

PGKiM szykuje się na zmianę dostawcy ciepła

PGKiM szykuje się na zmianę dostawcy ciepła
 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku przystąpiło do budowy nowego przyłącza cieplnego, którego zadaniem będzie sprawne przejście z dostaw ciepła z Elektrowni „Adamów” na dostawy z nowej ciepłowni dla Turku. Niestety, wiąże się to z okresowym wstrzymaniem dostaw ciepłej wody dla mieszkańców, dlatego Spółka przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

Od 24 lipca do 4 sierpnia 2017 r. trwać będzie przerwa w dostawach ciepłej wody dla mieszkańców Turku. Przerwa, choć zaplanowana jeszcze w ubiegłym roku, zawsze nastręcza turkowianom problemów w codziennym funkcjonowaniu. Zarząd PGKiM Sp. z o.o. przeprasza za utrudnienia związane z brakiem ciepłej wody i wyjaśnia, że jest to spowodowane koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac, których w inny sposób nie można wykonać.

reklama

Główną przyczyną wyłączenia z ruchu części głównej magistrali ciepłowniczej doprowadzającej ciepło do całego miasta, jest zmiana dostawcy ciepła. Ze względu na zaprzestanie od 1 stycznia 2018 r. działalności Elektrowni „Adamów”, PGKiM Sp. z o.o. buduje nowe przyłącze cieplne do magistrali ciepłowniczej, gdzie zamontowane zostaną specjalne zawory. Dzięki temu w odpowiednim momencie, w niezauważalny dla odbiorców sposób, przejdzie na dostawy ciepła z ciepłowni firmy GETEC.

Ponadto, w trakcie przerwy w dostawach ciepła, zdemontowana zostanie część napowietrznej magistrali ciepłowniczej na terenie Turkowskiej Strefie Inwestycyjnej. Instalacje te zostaną umieszczone w gruncie, dzięki czemu będzie możliwość wykonania dojazdów do działek przyszłych inwestorów.

Termin przerwy w dostawach ciepłej wody uzgodniony został z przedstawicielami Elektrowni „Adamów”, którzy zapowiedzieli, że w tym samym czasie wykonają niezbędne remonty potrzebne dla dalszego funkcjonowania zakładu. Dlatego ciepłej wody nie mają także mieszkańcy Osiedla Górniczego, do którego ciepło nie jest dostarczane główną magistralą wyłączoną przez PGKiM.

reklama

Mając świadomość, że brak ciepłej wody utrudnia życie mieszkańcom miasta, Spółka deklaruje, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, o ile nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje, prace wykonywane będą w jak najszybszym czasie, aby przerwę remontową ograniczyć do minimum.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku

Podobne artykuły

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w...

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w Muchlinie

30 lip.
Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.
Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

3 czerw.
reklama
reklama
reklama