sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

15 lat przyjaźni Turku i Wiesmoor

15 lat przyjaźni Turku i Wiesmoor
 

W tym roku przypada jubileusz 15-lat współpracy partnerskiej naszego Miasta z Miastem Wiesmoor w Niemczech.

Podstawą partnerstwa oby miast jest umowa podpisana 29 czerwca 2002 r. Co ciekawe, Turek i Wiesmoor zaczęły współpracować ze sobą wcześniej, niż nasze kraje połączyła Unia Europejska.

reklama

Partnerstwo z miastem Wiesmoor jest dla władz oraz mieszkańców Turku bardzo ważne. W minionych 15 latach prowadzona była wymiana młodzieży, nauczycieli, strażaków, muzyków z obu miast. Zawiązały się liczne przyjaźnie, a nawet jedno małżeństwo. Turek czerpie z wiesmoorskich doświadczeń. Oba miasta pokazują wzajemnie to, co mają najlepsze.

W ubiegłym tygodniu w Wiesmoor gościła delegacja władz Miasta Turek i turkowian. Pokazaliśmy mieszkańcom Wiesmoor nasze miasto na specjalnym stoisku. Wiesmoorczycy oglądali wystawę prezentującą Turek oraz próbowali przysmaków kuchni polskiej, w tym oczywiście sery „Turek”. Ponadto oglądali pokazy przygotowane przez wojów Grodu Tura.

Burmistrz Turku Romuald Antosik i Burmistrz Wiesmoor Friedrich Völler podpisali dokument – deklarację kontynuacji partnerstwa. Była też okazja do złożenia podziękowań osobom najbardziej zasłużonym dla partnerskiej współpracy Turku i Wiesmoor. Burmistrz Turku podziękował władzom i mieszkańcom Wiesmoor za wszystkie wspólne przedsięwzięcia realizowane na przestrzeni lat 2002-2017.

reklama

źródło: miastoturek.pl

15 lat przyjaźni Turku i Wiesmoor

Podobne artykuły

Uniejów z kolejnym miastem partnerskim.

Uniejów z kolejnym miastem partnerskim.

02-12-2019
Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

05-10-2019
Wizyta delegacji z Brandýs nad Labem. Goście z...

Wizyta delegacji z Brandýs nad Labem. Goście z Czech...

23-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama