wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Profesor UAM dr hab. nauk humanistycznych gościem w SP1

Profesor UAM dr hab. nauk humanistycznych gościem w SP1
 

29 września gościem Szkoły Podstawowej nr1 w Turku był prof. UAM dr hab. nauk humanistycznych w dziedzinie pedagogiki Jacek Pyżalski, towarzyszył mu doświadczony wychowawca dzieci i młodzieży Krzysztof Kwiatkowski.

Najpierw pan Jacek Pyżalski spotkał się z uczniami klasy 6a i przeprowadził warsztaty na temat: „Jasna strona Internetu – jaka wykorzystać sieć prorozwojowo i prospołecznie”. Istotą ćwiczeń było rozpoznanie i przeanalizowanie pozytywnych stron Internetu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach, ponieważ sposób kontaktu z uczniami był swobodny, otwarty i przyjazny, więc efektem było wypracowanie własnych sposobów na wykorzystanie internetu dla własnego rozwoju. Uczniowie byli po prostu zdziwieni, że tak dobrze można mówić na temat internetu.

reklama

Po krótkiej przerwie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze, a na trzecią część wykładów przybyli również rodzice uczniów.

Prof. Jacek Pyżalski przeprowadził wykłady na temat: „Profilaktyka agresji i przemocy rówieśniczej. Reagowanie w sytuacjach kryzysowych”. Znamienity gość prowadził wykład w sposób niezwykle sugestywny. Poruszył temat relacji interpersonalnych. Sporo uwagi poświęcił na obecne zjawisko agresji elektronicznej – cyberbullyng jako nowe, ryzykowne zachowanie dzieci i młodzieży. Wykład profesora na temat wychowania był pasjonujący, wszyscy słuchali z zapartym tchem. Ukazał wielki zakres problemów, ale jednocześnie dał wiele wskazówek do pracy z dziećmi i młodzieżą. Wzmocnieniem wykładu były przykłady zachowań z życia wzięte, które ukazywał Krzysztof Kwiatkowski. Cykl wykładów przeprowadzony w SP1 był wysoko oceniony przez słuchaczy.

Dyrekcja SP1 serdecznie dziękuje panu Jackowi Pyżalskiemu za bardzo wartościowe rozmowy i ćwiczenia temat wychowania oraz panu Krzysztofowi Kawiatkowskiemu za współudział. Pani Dyrektor Elżbieta Pokojowa dziękuje wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w spotkaniach.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w...

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w sportowym...

26 maj.
Tego jeszcze nie było. Pojedynek nauczyciele...

Tego jeszcze nie było. Pojedynek nauczyciele kontra...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama