piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Pokonując Granice...

Pokonując Granice...
 

W dniach 13-17 września 2017 roku harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Europejczycy” działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku pod opieką druhny Marty Bakalarz już po raz drugi uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Drużyn Harcerskich „Granica” w Szklarskiej Porębie.

Harcerze podczas rajdu wjechaliśmy gondolą na Stóg Izerski, skąd wyruszyli pieszo w stronę Polany Jakuszyckiej, mijając po drodze Halę Izerską, schronisko Chatka Górzystów oraz schronisko Orle. Kolejnego dnia udali się do Janowic Wielkich oraz odwiedzili przepiękne ruiny zamku Bolczów. Następnie ruszyli w kierunku Szwajcarki. Trzeciego dnia czekało ich nie lada wyzwanie – wejście na Śnieżkę. Ta całodzienna wędrówka zakończyła się sukcesem. Uczestnictwo w rajdzie „Granica” to niezapomniana przygoda, która wymagała wielkiego hartu ducha oraz wiary we własne możliwości. Każdego dnia harcerze przekraczali granice własnej wytrzymałości…, ale było warto.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka...

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka...

26 czerw.
Wychowankowie SOSW na XI Ogólnopolskich Letnich...

Wychowankowie SOSW na XI Ogólnopolskich Letnich...

18 czerw.
IX Międzyośrodkowa Olimpiada...

IX Międzyośrodkowa Olimpiada...

21 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama