sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Pokonując Granice...

Pokonując Granice...
 

W dniach 13-17 września 2017 roku harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Europejczycy” działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku pod opieką druhny Marty Bakalarz już po raz drugi uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Drużyn Harcerskich „Granica” w Szklarskiej Porębie.

Harcerze podczas rajdu wjechaliśmy gondolą na Stóg Izerski, skąd wyruszyli pieszo w stronę Polany Jakuszyckiej, mijając po drodze Halę Izerską, schronisko Chatka Górzystów oraz schronisko Orle. Kolejnego dnia udali się do Janowic Wielkich oraz odwiedzili przepiękne ruiny zamku Bolczów. Następnie ruszyli w kierunku Szwajcarki. Trzeciego dnia czekało ich nie lada wyzwanie – wejście na Śnieżkę. Ta całodzienna wędrówka zakończyła się sukcesem. Uczestnictwo w rajdzie „Granica” to niezapomniana przygoda, która wymagała wielkiego hartu ducha oraz wiary we własne możliwości. Każdego dnia harcerze przekraczali granice własnej wytrzymałości…, ale było warto.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Zielony Płomień" zapłonął przy harcerskich...

16 sierp.
Harcerskie

Harcerskie "Spiewogranie" już w niedzielę. Harcerze...

12 sierp.
Harcerze na ulicach Turku. Szukali Naczelnika...

Harcerze na ulicach Turku. Szukali Naczelnika...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama