Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5
 

W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w Dniu Edukacji Narodowej było wesoło i radośnie. W budynku A obchodzono go pod hasłem „Serce w podzięce”. Uczniowie klas 3e, 3g, 4a i 4b wraz z wychowawcami przygotowali w krótki występ artystyczny, w którym dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Radosny nastrój podkreślały znana melodie. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom własnoręcznie zrobione serduszka.

W budynku B uczniowie i nauczyciele przygotowali dla siebie niespodzianki. Grono pedagogiczne mogło przeczytać wiersze, które wyszły spod piór uczniów. Natomiast ci ostatni mogli wziąć udział w konkursie „ Byłem dzieckiem i uczniem – zgadnij kim jestem!”, polegającym na rozpoznaniu pedagogów na zdjęciach z ich dzieciństwa lub szkolnych lat. Po drugiej godzinie lekcyjnej przewodnicząca SU- Gabriela Pawlak złożyła Dyrekcji szkoły, nauczycielom oficjalne życzenia, których dopełnieniem były bukiety kwiatów . Wszyscy zgromadzeni na szkolnym korytarzu wysłuchali koncertu, podczas którego wystąpili: solistka Aniela Wróblewska, akordeonista Michał Chojnacki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Grąbkowski z piosenką „Sen o Wiktorii” z repertuaru zespołu Dżem.

reklama

Takie świętowanie DEN podkreśliło jedność społeczności szkolnej oraz fakt, że dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wielki sukces turkowskiej oświaty

Wielki sukces turkowskiej oświaty

25 czerw.

"Piątka" czytała dla Niepodległej

8 czerw.
Akcja

Akcja "Żonkil" w Szkole Podstawowej nr 5

24 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama