piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: GETEC gotowy do produkcji ciepła

Turek: GETEC gotowy do produkcji ciepła - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiPył węglowy spalany w kotłach nowej turkowskiej ciepłowni firmy GETEC 

Za 2 tygodnie budowa nowej turkowskiej ciepłowni dobiegnie końca. My natomiast wiemy, że od 1 stycznia 2018 roku dostawy ciepła odbędą się bez zakłóceń. Firma GETEC Polska przeprowadziła w listopadzie próbne rozruchy, które zakończyły się sukcesem.

Oliver Stutzer, przedstawiciel firmy GETEC Polska, poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która miała miejsce na terenie nowej ciepłowni, że odbiór prac budowlanych zakończy się za ok. 2 tygodnie. Na miejscu w ciepłowni będą pracowały 3 osoby przeszkolone do obsługi instalacji. Nadzór nad funkcjonowaniem turkowskiej ciepłowni GETEC będzie się odbywał także bezpośrednio w Magdeburgu, w głównej siedzicie firmy GETEC.

reklama

Jak informuje Stutzet próbny rozruch ciepłowni odbył się bez żadnych utrudnień. Aby udowodnić, że ogromne kotły działają, zostały one uruchomione podczas konferencji z udziałem prasy. Rozruch kotła trwa ok. 4 minuty, które są potrzebne na przeczyszczenie kotła. Zarówno procesowi rozruchu, jak i spalania, towarzyszą głośne dźwięki wydobywające się z kotła. Nagrzanie wody do odpowiedniej temperatury jest kwestią minut.

Oliver Stutzer potwierdził także, że decyzja o budowie nowej ciepłowni w naszym mieście została podjęta w ostatnim momencie, gdyż w przypadku Turku liczył się dosłownie każdy miesiąc.

Na chwilę obecną trwa ustalanie wysokości cen ciepła pomiędzy GETEC Polska a Urzędem Regulacji Energetyki.

md

Turek: GETEC gotowy do produkcji ciepła - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama