poniedziałek 24 września 2018

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Patriotyczne śpiewanie w "Czwórce"

Patriotyczne śpiewanie w
 

Listopad to miesiąc pełen wspomnień i refleksji nad różnymi obliczami patriotyzmu. Jednocześnie jest to dla Nas święto radosne. Dlatego też 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się II Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich. Wykonawcy zaprezentowali obszerny repertuar, były pieśni żołnierskie, legionowe, powstańcze, religijne, te które opiewają piękno naszej Ojczyzny, jak i te, które w jeszcze inny sposób wyrażają uczucia patriotyczne.

Nie zabrakło pieśni powszechnie znanych przez małych i dużych czyli ,,Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, ,,Wojenko, wojenko” czy ,,Pierwsza brygada”. Muzyczne spotkanie zakończył występ chóru szkolnego oraz pieśń wykonana na trąbce. Każdej pieśni towarzyszyła podniosła atmosfera,  wszyscy zgodnie twierdzili, że takie uroczystości potrafią wyzwalać przeróżne pozytywne emocje i trzeba je koniecznie powtarzać.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Pierwszy dzwonek dla 2575 uczniów

Pierwszy dzwonek dla 2575 uczniów

3 wrz.

"Czwórka" biła rekord w czytaniu

9 czerw.
SP4: Stulecie Niepodległości na sportowo

SP4: Stulecie Niepodległości na sportowo

11 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama