poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Niepełnosprawni intelektualnie też potrafią - organizacja praktyk wspomaganych

Niepełnosprawni intelektualnie też potrafią - organizacja praktyk wspomaganych
 

6 grudnia uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Turku z niecierpliwością oczekiwali na wizytę zapowiedzianych gości. Jak tradycja nakazuje, dzień ten, kojarzy się z niespodziankami, prezentami i przedświątecznym nastrojem. Tak też się stało. Do naszej placówki przybyli wysłannicy Świętego Mikołaja w osobach: pana Ludovica d´Ejsmonda – dyrektora Mleczarni „Turek” Sp. z o.o.; pana Ireneusza Przygońskiego – kierownika pakowni, oraz pani Karoliny Mory, z paczkami dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, których serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Baran.

Te wspaniałe upominki to nie tylko mikołajkowa obrzędowość ale przede wszystkim efekt zawartej umowy o organizacji praktyk zawodowych między Szkołą Specjalną Przysposabiającą do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku a Mleczarnią „Turek” sp. z o. o.

reklama

Organizacja praktyk jest zgodna z wytycznymi podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, która ma na celu efektywne przygotowanie młodzieży do dorosłości, w tym w praktycznym przysposobieniu do aktywności przez pracę, oraz w miarę możliwości psychofizycznych po zakończeniu edukacji do podjęcia zatrudnienia na otwartym/chronionym rynku pracy.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Jolanta Baran podziękowała przybyłym gościom za prezenty oraz życzyła owocnej współpracy pomiędzy Mleczarnią „ Turek” sp. z o.o. a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Turku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczymy się historii Polski czyli uczniowie SOSW...

Uczymy się historii Polski czyli uczniowie SOSW na...

z dzisiaj
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12-03-2020
Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama