niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy chodnik na Smorawińskiego

Nowy chodnik na Smorawińskiego
 

14 grudnia 2017 r. miał miejsce odbiór kolejnej miejskiej inwestycji. Przedsięwzięcie, tak jak poprzednie, zmieniło kolejny fragment naszego miasta i wpisuje się w działania polegające na remontach od dawna zaniedbanych części Turku.

Tym razem to okolice bloku nr 6 przy ul. Smorawińskiego. Jeszcze dwa miesiące temu przed blokiem piesi poruszali się wąskim i bardzo zniszczonym chodnikiem, z popękanych płytek betonowych. W ramach inwestycji Gminy Miejskiej Turek, wykonywanej przez firmę RM Beton z Dzierżąznej, wybudowany został nowy, szerszy chodnik z kostki brukowej betonowej. Z kolei teren przy chodniku został utwardzony przepuszczającymi wodę płytami ażurowymi. Roboty budowlane kosztowały 44.896,18 zł.

reklama

Gmina Miejska Turek chciała wybudować nowy chodnik także w przejściu od szczytu bloku Smorawińskiego 6 do ul. Armii Krajowej. Niestety, teren nie należy do miasta. W związku z tym Gmina Miejska Turek od dwóch lat stara się skomunalizować ten chodnik. Sprawa trafiła do rozstrzygnięcia Starosty Tureckiego.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Władysławów. Nowy chodnik na Felicjanowskiej

Władysławów. Nowy chodnik na Felicjanowskiej

17-12-2021
Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek...

Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek poprawi...

23-11-2020
Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Chylinie podpisana

17-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama