czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Inwestycje i zarządcy dróg dla mieszkańców

Inwestycje i zarządcy dróg dla mieszkańców
 

Urząd Miejski w Turku uruchomił dla mieszkańców nowy system informacji o miejskich inwestycjach i zarządcach dróg w Turku. Teraz w każdej chwili można sprawdzić, co zostało zrobione, co jest robione i do kogo należy konkretna ulica.

Nowe narzędzia informacyjne powstały z myślą o mieszkańcach Turku, którzy są szczególnie zainteresowani działaniami miejskiego samorządu. Inwestycje w różnych częściach miasta zostały one podzielone na osiem kategorii:

reklama
  1. Kanalizacja i wodociągi
  2. Drogi i chodniki
  3. Sport i rekreacja
  4. Oświata i kultura
  5. Ochrona środowiska
  6. Zdrowie i pomoc społeczna
  7. Budynki mieszkalne
  8. Pozostałe

W każdej z kategorii inwestycje zostały podzielone na ukończone, realizowane oraz zaplanowane. Mapa jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Wystarczy kliknąć w ikonę na mapie, a pokaże się nazwa zadania oraz opis zawierający m.in. zakres prac i koszt.

Dzięki tym narzędziom turkowianie będą mogli w łatwy i przestępny sposób dowiedzieć się co w mieście zostało i jest robione, oraz sprawdzić, która z ulic miejskich należy do miasta, powiatu czy innego zarządcy, odpowiedzialnego za jej utrzymanie. To drugie jest o tyle ważne, że niektóre ulice w mieście są zaniedbane, a nie zawsze mieszkańcy mieli pewność, kto jest za taki stan odpowiedzialny.

Kolorowa mapa inwestycji dostępna jest pod adresem: inwestycje.miastoturek.pl, zaś mapa zarządców dróg w Turku pod adresem: drogi.miastoturek.pl

reklama

Pomiędzy obiema mapami można przechodzić niezależnie, tzn. z mapy inwestycyjnej można bezpośrednio przejść na mapę drogową i odwrotnie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego...

Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego...

17 czerw.
Kolejne umowy podpisane. W Tuliszkowie będą...

Kolejne umowy podpisane. W Tuliszkowie będą nowe drogi.

18 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama