niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Opłatek niepełnosprawnych z "Caritasu"

Opłatek niepełnosprawnych z
 

Dnia 4 stycznia AD2018 Grupa Integracyjna „Caritas” z Duszpasterzem Osób Chorych i Niepełnosprawnych ks. Pawłem Zalewskim zorganizowała opłatek. Niepełnosprawni wraz z rodzinami i wolontariuszami zasiedli do wspólnego stołu. Na początku ks. Paweł poprosił obecnego na naszym spotkaniu posła Ryszarda Bartosika aby odczytał stosowny fragment z Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu. Wszyscy zmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy kolędę aby móc za chwilę podzielić się opłatkiem tak jak dawny Polski zwyczaj każe.

Pan poseł Ryszard Bartosik podziękował ks. Zalewskiemu za to, że potrafi gromadzić we wspólnocie osoby potrzebujące naszej szczególnej obecności. Wszystkim dziękował za to, że sam może brać udział w dzieleniu się chlebem z osobami szczególnymi: rodzinami, które na co dzień zmagają się z wieloma przeciwnościami, opiekując się swoimi bliskimi niepełnosprawnymi. Oczywiście obdarował naszą grupę sejmowymi prezentami, które wraz z upominkami od Samorządu Miasta Turek rozdał nam Święty Mikołaj, w którego wcielił się Krzysztof Rzempołuch. Pomagał mu przesympatyczny pomocnik.

reklama

Przed nami wiele zadań: najbliższe, to spotkanie opłatkowe Integracyjnej Grupy „Caritas” z całej Diecezji Włocławskiej w Ślesinie. Na tym jednak nie poprzestajemy, ponieważ na naszym turkowskim opłatku poseł Ryszard Bartosik zasypany został wieloma pytaniami, ze strony niepełnosprawnych, a szczególnie ich rodziców, wstępnie umówiliśmy się na spotkanie w biurze posła, by na spokojnie móc rozwiązywać bieżące problemy naszych podopiecznych.

W tym miejscu szczególnie chcę podziękować Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Turku im. Mikołaja Kopernika Panu Piotrowi Bińkowskiemu za wieloletnią obecność i życzliwość wobec naszej grupy. Dziękuję też Panu Sławomirowi Kosobudzkiemu za obecność oraz pomoc w organizacji spotkania.

Dariusz Jasak
Przewodniczący Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli...

Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli brak...

29-12-2020
Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

03-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama