piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane. "Po termomodernizacji może być do 14% taniej"

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane.
foto: M. Derucki 

31 stycznia b.r. prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. W swoim komunikacie Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku poinformował, że cena ciepła w budynkach nieocieplonych wzrośnie o 29%. Podwyżki nie odczują natomiast mieszkańcy niedawno ocieplonych bloków, którzy ostatecznie zapłacą za ciepło ok. 14% mniej niż przed termomodernizacją. Dziś burmistrz Romuald Antosik wraz z prezesem PGKiM, Mirosławem Wypiórem, zorganizowali konferencję prasową, w której wyjaśnili kwestię ciepła, dementując plotki, będące źródłem niepotrzebnego zaniepokojenia mieszkańców Turku.

reklama

Burmistrz przypomniał, że wraz z PGKiM przygotowywali miasto na to, że cena ciepła z nowej ciepłowni nie będzie taka, jak cena za ciepło z elektrowni, będące odpadem produkcyjnym. Dlatego też rozpoczęli wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi proces termomodernizacji bloków zarządzanych przez PGKiM.

W związku z tym, że mieszkańcom miasta mało mówią wartości podawane w gigadżulach oraz megawatach, prezes Mirosław Wypiór przedstawił wynik symulacji wykonanej na 9 blokach mieszkalnych, w których niedawno dokonano termomodernizacji. Wynika z nich, że opłaty za ciepło w mieszkaniu o powierzchni 50m2 na wynosiły według cen ZE PAK przed termomodernizacją 2.639,49 zł, natomiast po modernizacji w cenach GETEC 2.269,56 zł (spadek o 14%).

M. Derucki

Podobne artykuły

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w...

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w Muchlinie

30 lip.
Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.
Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama