czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane. "Po termomodernizacji może być do 14% taniej"

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane.
foto: M. Derucki 

31 stycznia b.r. prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. W swoim komunikacie Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku poinformował, że cena ciepła w budynkach nieocieplonych wzrośnie o 29%. Podwyżki nie odczują natomiast mieszkańcy niedawno ocieplonych bloków, którzy ostatecznie zapłacą za ciepło ok. 14% mniej niż przed termomodernizacją. Dziś burmistrz Romuald Antosik wraz z prezesem PGKiM, Mirosławem Wypiórem, zorganizowali konferencję prasową, w której wyjaśnili kwestię ciepła, dementując plotki, będące źródłem niepotrzebnego zaniepokojenia mieszkańców Turku.

reklama

Burmistrz przypomniał, że wraz z PGKiM przygotowywali miasto na to, że cena ciepła z nowej ciepłowni nie będzie taka, jak cena za ciepło z elektrowni, będące odpadem produkcyjnym. Dlatego też rozpoczęli wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi proces termomodernizacji bloków zarządzanych przez PGKiM.

W związku z tym, że mieszkańcom miasta mało mówią wartości podawane w gigadżulach oraz megawatach, prezes Mirosław Wypiór przedstawił wynik symulacji wykonanej na 9 blokach mieszkalnych, w których niedawno dokonano termomodernizacji. Wynika z nich, że opłaty za ciepło w mieszkaniu o powierzchni 50m2 na wynosiły według cen ZE PAK przed termomodernizacją 2.639,49 zł, natomiast po modernizacji w cenach GETEC 2.269,56 zł (spadek o 14%).

M. Derucki

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama