sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Zmagania ze światem antycznym

Zmagania ze światem antycznym
 

6 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w budynku B odbył się VI szkolny konkurs interdyscyplinarny "Świat antyczny", integrujący treści z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, religii i historii sztuki.

Wiedza o świecie antycznym stanowi ważny punkt w edukacji młodego człowieka i uczniowie „Piątki” mają świadomość tego, że wszyscy uczestniczymy w dziedzictwie humanistycznym. Wbrew pozorom świat starożytny bliski jest współczesnemu człowiekowi, gdyż do dziś korzystamy z osiągnięć dawnych cywilizacji, przykładem są: biblioteki, drogi, teatr, a prawo rzymskie stanowi fundament nowożytnego. Celem przedsięwzięcia było usystematyzowanie i wzbogacenie uczniowskiej wiedzy o antyku oraz uświadomienie ponadczasowych wartości kultury antycznej.

reklama

W lekcji starożytności uczestniczyły 3-osobowe drużyny z klas 7, 2 i 3 gimnazjalnych, które przez 45 minut zmagały się ze światem antycznym. Scenki z życia greckich bogów, które inspirują wyobraźnię nie tylko artystów, były wstępem do zasadniczego etapu konkursu – testu wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 2a, która przedstawiła uwspółcześnioną wersję mitu o Demeter i Korze. Największą wiedzą o świecie antycznym wykazali się reprezentanci klas: 7a, 2b, 3b, 3c w składzie – 7a: Daria Bochomulska, Jakub Karolak i Nikola Musielak; 2b: Kinga Fijałkowska, Paweł Perliński i Radosław Brzóska; 3b: Anna Mielcarska, Pola Chmiela i Dagmara Klimas; 3c: Wiktoria Włodarczyk, Oliwia Witkowska i Bartosz Krajewski.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki naszej szkoły: Ewa Kordzińska, Jolanta Kaczmarek i Aleksandra Białas.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Szczęśliwej drogi, absolwencie, już czas...

Turek: Szczęśliwej drogi, absolwencie, już czas...

26 czerw.
Gimnazjaliści na pikniku

Gimnazjaliści na pikniku

15 czerw.
Gimnazjaliści z

Gimnazjaliści z "Piątki" na biwaku w ramach kampanii...

13 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama