Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

czwartek 20 września 2018

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

O "Bibliotekarkach" i nie tylko

O
 

O początkach swojej literackiej pasji i osobistych wątkach w twórczości we wtorkowe popołudnie 20 lutego opowiedziała goszcząca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku pisarka i dziennikarka – Teresa Monika Rudzka.

Teresa Monika Rudzka urodziła się we Wrocławiu, a mieszka w Lublinie. Pracowała jako bibliotekarka, agentka ubezpieczeniowa i sekretarka. W 2010 roku zadebiutowała dobrze przyjętą powieścią „Bibliotekarki”. W swoim dorobku ma jeszcze następujące pozycje: „Singielka”, „Kuzyneczki”, „Zawsze będę Cię kochać”, „Na karuzeli”, „Wszystkie dżinsy M.” oraz „Świtezianki”. Realizuje również swoją pasję dziennikarską, pisząc historie do różnych, kobiecych magazynów. W wolnym czasie przyjemność sprawia jej lektura dobrej książki i obejrzenie interesującego filmu.

reklama

Podczas spotkania Autorka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem, zdradziła również, jak powstała jej debiutancka książka „Bibliotekarki” oraz pokrótce przybliżyła swoją pozostałą twórczość, podkreślając uniwersalność poruszanych w niej tematów. Oczywiście wspomniała także o swojej najbardziej osobistej książce – „Zawsze będę Cię kochać” – poruszającej historii o niezwykłej więzi między matką i córką.

Pisarka chętnie odpowiadała na pytania. Uczestnicy spotkania mogli się między innymi dowiedzieć, co Ją inspiruje i motywuje do pisania, co skłoniło do zmiany zawodu, w jaki sposób osobiste doświadczenia wpływają na Jej twórczość czy wreszcie jakie są Jej literackie plany.

Sympatyczne spotkanie zakończyło się autografami w zakupionych książkach i wspólnymi fotografiami.

reklama

Kolejne wtorkowe spotkanie dla Seniorów już za dwa tygodnie, 6 marca. Tym razem zapraszamy na poetycko-muzyczny wieczór z okazji Dnia Kobiet z udziałem turkowskich poetów – Jadwigi Marioli Jankowskiej i Lecha Lamenta.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Horrory za nami, a Oscary przed nami!

Horrory za nami, a Oscary przed nami!

24 lip.
Rusza kolejny Maraton Filmowy!

Rusza kolejny Maraton Filmowy!

16 lip.
Podróżowanie do granic z Robertem Czerniakiem

Podróżowanie do granic z Robertem Czerniakiem

13 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama