czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

O "Bibliotekarkach" i nie tylko

O
 

O początkach swojej literackiej pasji i osobistych wątkach w twórczości we wtorkowe popołudnie 20 lutego opowiedziała goszcząca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku pisarka i dziennikarka – Teresa Monika Rudzka.

Teresa Monika Rudzka urodziła się we Wrocławiu, a mieszka w Lublinie. Pracowała jako bibliotekarka, agentka ubezpieczeniowa i sekretarka. W 2010 roku zadebiutowała dobrze przyjętą powieścią „Bibliotekarki”. W swoim dorobku ma jeszcze następujące pozycje: „Singielka”, „Kuzyneczki”, „Zawsze będę Cię kochać”, „Na karuzeli”, „Wszystkie dżinsy M.” oraz „Świtezianki”. Realizuje również swoją pasję dziennikarską, pisząc historie do różnych, kobiecych magazynów. W wolnym czasie przyjemność sprawia jej lektura dobrej książki i obejrzenie interesującego filmu.

reklama

Podczas spotkania Autorka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem, zdradziła również, jak powstała jej debiutancka książka „Bibliotekarki” oraz pokrótce przybliżyła swoją pozostałą twórczość, podkreślając uniwersalność poruszanych w niej tematów. Oczywiście wspomniała także o swojej najbardziej osobistej książce – „Zawsze będę Cię kochać” – poruszającej historii o niezwykłej więzi między matką i córką.

Pisarka chętnie odpowiadała na pytania. Uczestnicy spotkania mogli się między innymi dowiedzieć, co Ją inspiruje i motywuje do pisania, co skłoniło do zmiany zawodu, w jaki sposób osobiste doświadczenia wpływają na Jej twórczość czy wreszcie jakie są Jej literackie plany.

Sympatyczne spotkanie zakończyło się autografami w zakupionych książkach i wspólnymi fotografiami.

reklama

Kolejne wtorkowe spotkanie dla Seniorów już za dwa tygodnie, 6 marca. Tym razem zapraszamy na poetycko-muzyczny wieczór z okazji Dnia Kobiet z udziałem turkowskich poetów – Jadwigi Marioli Jankowskiej i Lecha Lamenta.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

18 lip.
Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej...

Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej bibliotece

06-06-2019
Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na...

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie...

04-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama