sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Makuszaki triumfują na Albertiana 2018

Makuszaki triumfują na Albertiana 2018
 

Grupa teatralna "Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Turku laureatem I miejsca XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - ALBERTIANA 2018.

Grupa teatralna ,,Makuszaki” istnieje od wielu lat i reprezentuje Ośrodek na imprezach środowiskowych oraz festiwalach teatralnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Od 2010 roku uczestniczy w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana, której organizatorem jest Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Fundacja Anny Dymnej ,, Mimo Wszystko” w Krakowie.

reklama

Podczas pierwszego występu uczeń Marcin Kurzawa zajął I miejsce w kategorii solista z piosenką pt. ,,Żyj do przodu”, a w 2012 roku Mateusz Fret otrzymał Nagrodę dla najlepszego aktora w przedstawieniu ,,Wilk i siedmioro koźląt”. W kolejnych latach „Makuszaki” wywalczyły II miejsce za przedstawienie pt. "Cyrk wita Was” (2015r.), Nagrodę Publiczności za „Rzepkę” (2016r.) i II miejsce za przedstawienie pt. ,,Słowik” oraz Nagrodę dla najlepszego aktora - Sylwestra Szajrycha w 2017r.

Dnia 26 lutego 2018 roku w Teatrze Lalek we Wrocławiu zespół "Makuszaki” w składzie: Martyna Żurawska, Agata Ziółkowska, Przemysław Światowski, Agata Katarzyniak, Magdalena Mikołajczyk, Michał Jesiołowski, Maciej Janiszewski, Weronika Janczak, Kinga Matela, Daria Wesoła i Jolanta Michalak zaprezentował się w przedstawieniu pt. ,,Marionetki”. Aktorzy wcielając się w tytułowe lalki podjęli próbę zwrócenia uwagi na to, że każda istota ludzka ma swoją duszę i serce. Także niepełnosprawni są wrażliwi i potrafią marzyć. Oryginalny pomysł oraz wspaniała gra aktorska wpłynęły na decyzję jury, które przyznało zespołowi z Turku I miejsce, a tym samym otworzyło drzwi Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, na którego deskach wystąpią młodzi aktorzy 19 marca 2018r. i będą jednocześnie uczestniczyć w Finale XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie- Albertiana 2018.

Założycielami i prowadzącymi grupę teatralną "Makuszaki” są nauczyciele - Beata Szczesiak i Elżbieta Kociołek.

reklama

Aktorzy wcielając się w tytułowe lalki podjęli próbę zwrócenia uwagi na to, że niepełnosprawni mają także swoje marzenia, są wrażliwi na otaczający nas świat ma swoją duszę i serce.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12-03-2020
Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27-01-2020
Niebieski Happening czyli Światowy Dzień...

Niebieski Happening czyli Światowy Dzień Świadomości...

02-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama