sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Sukces teatru "Szpilka" na 40-tych konfrontacjach w Kłodawie. Fuks z SP5 z wyróżnieniem!

Sukces teatru
foto: Facebook Sp1 w Turku 

Głowną nagrodę przywieźli młodzi aktorzy teatru "Szpilka" z odbywających się w dniach 16-17 marca 40-tych Konfrontacji Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni" w Kłodawie. Pośród 7 teatrów z Wielkopolski wschodniej zakwalifikowanych do przeglądu to właśnie podopieczni pedagogów ze Szkoły Podstawowej nr1 w Turku otrzymali jedną z czterech równorzędnych nagród. Wśród wyróżnionych znalazł się teatr „Fuks” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

To nie pierwsza nagroda Szpilki w tym prestiżowym przeglądzie. Rok temu podczas 39. konfrontacji teatr Szpilka także zdobył nagrodę za spektakl pt. "Jak to z serem w Turku było". Teatr działa nieprzerwanie od wielu lat, kształcąc i uwrażliwiając kolejne pokolenia wychowanków Szkoły Podstawowej nr1 Turku. Opiekę nad artystami sprawują panie Aldona Piwońska, Izabela Ochota oraz Ewa Pawlak.

reklama

Poza prezentacjami 7 zgłoszonych spektakli w wykonaniu dziecięcych grup ze szkół i placówek kultury subregionu konińskiego uczestnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych pod okiem zawodowych aktorów - Magdalenę Płaneta, Iwo Bochat i Jakuba Czubajewskiego. Młodzi aktorzy mieli okazję nie tylko skonfrontować się ze sobą na scenie, ale również wziąć czynny udział w integrującej, twórczej zabawie pod okiem profesjonalistów. Skład jury tegorocznych konfrontacji to m.in Magdalena Płaneta - aktorka, reżyserka i teatroterapeutka, Jerzy Kaszuba – pedagog, reżyser teatru amatorskiego, instruktor teatralny oraz Jarosław Sparażyński – instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. W konfrontacjach wzieła udział także „Bajkowa grupa” z Przedszkola Bajkolandia w Koninie, „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy, „APROPO” ze szkoły Podstawowej w Przedczu, „Fantazjana” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej w Zagórowie, „Gumisie” z Miejskiego Domu Kultury Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy oraz „Fuks” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

Podobne artykuły

Wideo: Teatr Szpilka w spektaklu pt.

Wideo: Teatr Szpilka w spektaklu pt. "Jak to z serem...

18-11-2016
Profesjonalne warsztaty teatralne w SP1. Teatr...

Profesjonalne warsztaty teatralne w SP1. Teatr...

28-04-2016
Turkowskie dzieci segregują śmieci

Turkowskie dzieci segregują śmieci

28-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama