poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Sukces teatru "Szpilka" na 40-tych konfrontacjach w Kłodawie. Fuks z SP5 z wyróżnieniem!

Sukces teatru
foto: Facebook Sp1 w Turku 

Głowną nagrodę przywieźli młodzi aktorzy teatru "Szpilka" z odbywających się w dniach 16-17 marca 40-tych Konfrontacji Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni" w Kłodawie. Pośród 7 teatrów z Wielkopolski wschodniej zakwalifikowanych do przeglądu to właśnie podopieczni pedagogów ze Szkoły Podstawowej nr1 w Turku otrzymali jedną z czterech równorzędnych nagród. Wśród wyróżnionych znalazł się teatr „Fuks” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

To nie pierwsza nagroda Szpilki w tym prestiżowym przeglądzie. Rok temu podczas 39. konfrontacji teatr Szpilka także zdobył nagrodę za spektakl pt. "Jak to z serem w Turku było". Teatr działa nieprzerwanie od wielu lat, kształcąc i uwrażliwiając kolejne pokolenia wychowanków Szkoły Podstawowej nr1 Turku. Opiekę nad artystami sprawują panie Aldona Piwońska, Izabela Ochota oraz Ewa Pawlak.

reklama

Poza prezentacjami 7 zgłoszonych spektakli w wykonaniu dziecięcych grup ze szkół i placówek kultury subregionu konińskiego uczestnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych pod okiem zawodowych aktorów - Magdalenę Płaneta, Iwo Bochat i Jakuba Czubajewskiego. Młodzi aktorzy mieli okazję nie tylko skonfrontować się ze sobą na scenie, ale również wziąć czynny udział w integrującej, twórczej zabawie pod okiem profesjonalistów. Skład jury tegorocznych konfrontacji to m.in Magdalena Płaneta - aktorka, reżyserka i teatroterapeutka, Jerzy Kaszuba – pedagog, reżyser teatru amatorskiego, instruktor teatralny oraz Jarosław Sparażyński – instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. W konfrontacjach wzieła udział także „Bajkowa grupa” z Przedszkola Bajkolandia w Koninie, „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy, „APROPO” ze szkoły Podstawowej w Przedczu, „Fantazjana” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej w Zagórowie, „Gumisie” z Miejskiego Domu Kultury Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy oraz „Fuks” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

Podobne artykuły

Wideo: Teatr Szpilka w spektaklu pt.

Wideo: Teatr Szpilka w spektaklu pt. "Jak to z serem...

18-11-2016
Profesjonalne warsztaty teatralne w SP1. Teatr...

Profesjonalne warsztaty teatralne w SP1. Teatr...

28-04-2016
Turkowskie dzieci segregują śmieci

Turkowskie dzieci segregują śmieci

28-10-2013
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama