Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

sobota 30 maja 2020

Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

reklama

III Międzyszkolny Konkurs "Masterchef po niemiecku"

III Międzyszkolny Konkurs
 

Znajomość języków obcych i doskonałe radzenie sobie w kuchni to czynniki, które mogą zagwarantować młodym ludziom pracę w najlepszych restauracjach, także tych za granicą. Kto ma szanse odnieść taki sukces? To pokazał III Międzyszkolny Konkurs „Masterchef po niemiecku”.

Konkurs został zorganizowany we wtorek 29 maja w Zespole Szkół Technicznych. Miał on kilka etapów. Młodzież pojawiła się w ZST rankiem i wtedy, w drodze losowania, stworzono grupy, w skład których wchodzili uczniowie kilku placówek edukacyjnych. Gdy formalnościom stało się za dość, przyszedł czas na zmagania językowe. Nieco później nastolatkowie zmierzyli się z zadaniami kulinarno-gastronomicznymi. Każda z grup musiała przygotować swoja wersje takich dań i deserów, jak chinakohlsalat mit birnen, pfannkuchen mit sauerkraut, a także zitronencreme „Berliner Luft”.

reklama

Gdy placuszki i słodkości zostały przygotowane, oceną dań zajęło się jury. Tworzyli je: Mateusz Mik, Ilona Wieczorek, Emilia Szymańska, Aneta Dziura i Daniel Kusz. Ponadto nad przebiegiem konkursu czuwały panie Marzena Maćków, Aneta Kuźma, Małgorzata Robak-Pabijańska. Wybór był trudny, bo okazało się, że każda z grup, po „upichceniu” trzech potraw miała na koncie jedno najlepsze danie, ale też w czymś ustąpiła pola rywalom. Jury miało więc co podliczać, gdyż oceniano nie tylko smak, ale też czystość i higienę pracy, sposób przygotowania stanowiska pracy, odpowiednią gramaturę dania, estetykę i kolorystykę, kreatywność w gotowaniu.

Koniec końców, po podsumowaniu punktów uzyskanych zarówno podczas zmagań językowych, jak i w trakcie rywalizacji w kuchni, okazało się, że zwyciężyła drużyna w składzie: Natalia Prażanowska (ZST), Martyna Marciniak (SP 5 Turek) i Piotr Seńko (SP 4 Turek). Na II miejscu uplasowali się Nikola Zając (SP 4 Turek), Gabriela Kosowska (SP 5 Turek) i Agnieszka Przybylak (ZST), a na miejscu III Bartosz Majda (SP 4 Turek), Klaudia Rojek (SP 5 Turek) i Klaudia Piętkiewicz (ZST).

AW

Podobne artykuły

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.
VII edycja

VII edycja "Pretty Woman"

10 mrz.
Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

9 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama