sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Umowa na prawie 5,4 mln zł podpisana

Umowa na prawie 5,4 mln zł podpisana - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dzisiaj, tj. 30 maja 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Turku, podczas konferencji prasowej doszło do uroczystego podpisania umowy na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i solarnych dla mieszkańców Turku.

Turkowski projekt pod nazwą „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek” pozyskał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w wysokości 5.389.031,87 zł. To pieniądze, które pokryją 85% kosztu netto zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii dla 321 domów jednorodzinnych w naszym mieście. Przy czym mieszkańcy wnioskowali o 304 instalacje fotowoltaiczne i 86 instalacji kolektorów słonecznych. Turkowianie biorący udział w projekcie pokryją koszt 15% netto wartości instalacji oraz należny podatek VAT (8 lub 23%). Łączna wartość projektu Miasta Turek wynosi 6.340.037,50 zł. Aktualnie przygotowywany jest przetarg na dostawy i instalację urządzeń, których montaż przewidywany jest jeszcze w tym roku.

reklama

W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego, umowę podpisał Maciej Sytek - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zaś ze strony Gminy Miejskiej Turek umowę podpisali: burmistrz Romuald Antosik i Małgorzata Dziamara – Skarbnik Miasta.

Jak poinformował Maciej Sytek, projektem objętych zostało 1231 mieszkańców miasta, którzy zaoszczędzą na kosztach energii, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Gminy wschodniej Wielkopolski otrzymają blisko 17,5 mln zł na inwestycje związane z tworzeniem i dystrybucją energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Za unijne pieniądze, przyznane przez Zarząd Województwa, samorządy kupią i zamontują instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne na terenie miasta Turek oraz gmin Rychwał, Golina, Wierzbinek, Tuliszków, Rzgów i Grodziec.

- Dziękuję Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w ten projekt, a w szczególności pracownikom Urzędu Miejskiego w Turku oraz radnej sejmiku województwa wielkopolskiego Annie Majdzie - mówił burmistrz Romuald Antosik podczas podpisania umowy.

reklama

źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.
Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

24 mrz.
ORLEN i Energa planują kolejne megawaty z OZE w...

ORLEN i Energa planują kolejne megawaty z OZE w...

21 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama