niedziela 18 sierpnia 2019

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

"Piątka" czytała dla Niepodległej

foto: materiał nadesłany 

 W tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 im UNICEF w Turku po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie ph. „Jak nie czytam, jak czytam” zainicjowanej przez redakcję miesięcznika dla bibliotekarzy „Biblioteka w Szkole”.

Bicie rekordu odbyło się w szczególnej atmosferze pod hasłem „Czytamy polskich autorów dla Niepodległej”, aby uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

reklama

8 czerwca punktualnie o godz. 10.00,  podobnie jak w innych szkołach i instytucjach w całej Polsce, uczniowie Piątki zebrali się w auli szkolnej, aby oddać się lekturze polskich książek. Zapadła cisza przerywana tylko szelestem przewracanych stron. Towarzyszyli nam Tuwim, Brzechwa, Konopnicka, Sienkiewicz, Mickiewicz, ale także współcześni pisarze  Rafał Kosik, Agnieszka Frączek i inni twórcy literatury polskiej.

Po skończonej lekturze wszyscy wyszliśmy na ulice osiedla Wyzwolenia, aby zamanifestować fakt, że uczniowie lubią czytać książki. Przez całą drogę towarzyszyły im barwy biało–czerwone, a dzieci skandowały hasło „My czytamy polskie książki na sto lat niepodległości”.

Czytało około 650 osób, w tym klasy, które tego dnia były na wycieczkach o godzinie 10.00 rzuciły wszystkie zaplanowane zajęcia, by wziąć udział w akcji.

reklama

Rekord czytania w jednym momencie w „Piątce” został pobity.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Przez czas i przestrzeń" - warty...

1 sierp.
W szkołach i przedszkolach na terenie miasta...

W szkołach i przedszkolach na terenie miasta trwają...

25 lip.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Duma i uprzedzenie" - klasyk...

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama