sobota 19 października 2019

Michaliny, Michała, Piotra

reklama
Wzorek

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5
 

W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego uczniowie klas trzecich Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku uczestniczyli w licznych wycieczkach do lokalnych zakładów pracy celem zapoznania się z ciekawym miejscem pracy, zasadami funkcjonowania firm oraz wymagań przyszłego pracodawcy. Spotkania związane były z wyborem przyszłej szkoły, zawodu i dalszej kariery zawodowej. Odwiedziliśmy takie zakłady jak:

  1. EK Elektrokabel Fabryka kabli, gdzie gimnazjaliści mogli zaobserwować proces powstawania kabla, który jest używany, np. w budownictwie domów.

    reklama
  2. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, gdzie strażacy zapoznali naszych uczniów z zasadami rekrutacji do straży oraz opowiedzieli o zadaniach straży w naszym powiecie.

  3. Komendę Powiatową Policji w Turku gdzie uczniowie poznali zasady rekrutacji do policji i uzyskali wiedzę na temat ograniczeń związanych z odpowiedzialnością wobec prawa.

  4. Spotkanie z właścicielami firmy Midway Paintball – czyli jak to jest z własnym biznesem. Panowie wyjaśnili, co to jest ZUS, US oraz VAT.

    reklama
  5. Uczniowie zwiedzili zakład produkcji samochodów VW w Poznaniu, była to wycieczka długo wyczekiwana przez gimnazjalistów. W zakładzie zaobserwowali proces powstawania samochodu marki VW Caddy oraz T4. Poza tym odwiedzili stary rynek w Poznaniu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

5 paźd.
Historyczna gra miejska z udziałem uczniów...

Historyczna gra miejska z udziałem uczniów Szkoły...

2 paźd.
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama