poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5
 

W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego uczniowie klas trzecich Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku uczestniczyli w licznych wycieczkach do lokalnych zakładów pracy celem zapoznania się z ciekawym miejscem pracy, zasadami funkcjonowania firm oraz wymagań przyszłego pracodawcy. Spotkania związane były z wyborem przyszłej szkoły, zawodu i dalszej kariery zawodowej. Odwiedziliśmy takie zakłady jak:

  1. EK Elektrokabel Fabryka kabli, gdzie gimnazjaliści mogli zaobserwować proces powstawania kabla, który jest używany, np. w budownictwie domów.

    reklama
  2. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, gdzie strażacy zapoznali naszych uczniów z zasadami rekrutacji do straży oraz opowiedzieli o zadaniach straży w naszym powiecie.

  3. Komendę Powiatową Policji w Turku gdzie uczniowie poznali zasady rekrutacji do policji i uzyskali wiedzę na temat ograniczeń związanych z odpowiedzialnością wobec prawa.

  4. Spotkanie z właścicielami firmy Midway Paintball – czyli jak to jest z własnym biznesem. Panowie wyjaśnili, co to jest ZUS, US oraz VAT.

    reklama
  5. Uczniowie zwiedzili zakład produkcji samochodów VW w Poznaniu, była to wycieczka długo wyczekiwana przez gimnazjalistów. W zakładzie zaobserwowali proces powstawania samochodu marki VW Caddy oraz T4. Poza tym odwiedzili stary rynek w Poznaniu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Szczęśliwej drogi, absolwencie, już czas...

Turek: Szczęśliwej drogi, absolwencie, już czas...

26 czerw.
Gimnazjaliści na pikniku

Gimnazjaliści na pikniku

15 czerw.
Gimnazjaliści z

Gimnazjaliści z "Piątki" na biwaku w ramach kampanii...

13 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama