piątek 19 lipca 2019

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5
 

W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego uczniowie klas trzecich Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku uczestniczyli w licznych wycieczkach do lokalnych zakładów pracy celem zapoznania się z ciekawym miejscem pracy, zasadami funkcjonowania firm oraz wymagań przyszłego pracodawcy. Spotkania związane były z wyborem przyszłej szkoły, zawodu i dalszej kariery zawodowej. Odwiedziliśmy takie zakłady jak:

  1. EK Elektrokabel Fabryka kabli, gdzie gimnazjaliści mogli zaobserwować proces powstawania kabla, który jest używany, np. w budownictwie domów.

    reklama
  2. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, gdzie strażacy zapoznali naszych uczniów z zasadami rekrutacji do straży oraz opowiedzieli o zadaniach straży w naszym powiecie.

  3. Komendę Powiatową Policji w Turku gdzie uczniowie poznali zasady rekrutacji do policji i uzyskali wiedzę na temat ograniczeń związanych z odpowiedzialnością wobec prawa.

  4. Spotkanie z właścicielami firmy Midway Paintball – czyli jak to jest z własnym biznesem. Panowie wyjaśnili, co to jest ZUS, US oraz VAT.

    reklama
  5. Uczniowie zwiedzili zakład produkcji samochodów VW w Poznaniu, była to wycieczka długo wyczekiwana przez gimnazjalistów. W zakładzie zaobserwowali proces powstawania samochodu marki VW Caddy oraz T4. Poza tym odwiedzili stary rynek w Poznaniu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej...

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5...

21 czerw.
Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

14 czerw.
List do rodziców od nauczycieli Szkoły...

List do rodziców od nauczycieli Szkoły Podstawowej nr5

15 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama