czwartek 18 lipca 2019

Kamila, Karoliny, Roberta

reklama

Turek: Pieniądze na odwiert geotermalny w planach wydatków miasta

Turek: Pieniądze na odwiert geotermalny w planach wydatków miasta - Geotermalna wieża wiertnicza
Geotermalna wieża wiertniczafoto: Richard Bartz / commons.wikimedia.org 

W środę, 11 lipca 2018 r., podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej Turku, radni zdecydowali o wpisaniu do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Turek na lata 2018-2032, 17.290.000 zł na wykonanie odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód geotermalnych.

Powodem zwołania sesji na wniosek Burmistrza Miasta Turek, była najnowsza informacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w sprawie przyznania naszemu Miastu dofinansowania do wykonanie otworu badawczego wód termalnych. Stąd też należało zmienić uchwałę Rady Miejskiej Turku z 28 grudnia 2017 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Turku na lata 2018-2032.

reklama

Przewidywany koszt brutto wykonania odwiertu badawczego to 17.290.000 zł. Dotacja, jaką pozyskało Miasto wynosi 14.040.000 zł i stanowi 100% kosztu netto. Miasto z własnych środków musiało zabezpieczyć kwotę podatku VAT, w wysokości 3.250.000 zł.

Zadanie ma być wykonane do końca sierpnia 2019 r. Odwiert prowadzony będzie do głębokości ok. 2.200 m. Celem projektowanych prac jest rozpoznanie złóż wód termalnych, w tym perspektywicznych poziomów wodonośnych jury dolnej oraz przeprowadzenie testów hydrologicznych i badań fizyko-chemicznych, umożliwiających ocenę parametrów złóż. Zakłada się, że temperatura wody wynosi ok. 70 st. C, zaś wydajność to ok. 200 m3/h.

źródło: miastoturek.pl

reklama

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych z...

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych z...

9 lip.
Jasak, Serafiński i Pacześna odwołani,...

Jasak, Serafiński i Pacześna odwołani, Burmistrz z...

24 czerw.
Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

31 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama