poniedziałek 12 listopada 2018

Konrada, Renaty, Witolda

reklama

Turek: Pieniądze na odwiert geotermalny w planach wydatków miasta

Turek: Pieniądze na odwiert geotermalny w planach wydatków miasta - Geotermalna wieża wiertnicza
Geotermalna wieża wiertniczafoto: Richard Bartz / commons.wikimedia.org 

W środę, 11 lipca 2018 r., podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej Turku, radni zdecydowali o wpisaniu do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Turek na lata 2018-2032, 17.290.000 zł na wykonanie odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód geotermalnych.

Powodem zwołania sesji na wniosek Burmistrza Miasta Turek, była najnowsza informacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w sprawie przyznania naszemu Miastu dofinansowania do wykonanie otworu badawczego wód termalnych. Stąd też należało zmienić uchwałę Rady Miejskiej Turku z 28 grudnia 2017 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Turku na lata 2018-2032.

reklama

Przewidywany koszt brutto wykonania odwiertu badawczego to 17.290.000 zł. Dotacja, jaką pozyskało Miasto wynosi 14.040.000 zł i stanowi 100% kosztu netto. Miasto z własnych środków musiało zabezpieczyć kwotę podatku VAT, w wysokości 3.250.000 zł.

Zadanie ma być wykonane do końca sierpnia 2019 r. Odwiert prowadzony będzie do głębokości ok. 2.200 m. Celem projektowanych prac jest rozpoznanie złóż wód termalnych, w tym perspektywicznych poziomów wodonośnych jury dolnej oraz przeprowadzenie testów hydrologicznych i badań fizyko-chemicznych, umożliwiających ocenę parametrów złóż. Zakłada się, że temperatura wody wynosi ok. 70 st. C, zaś wydajność to ok. 200 m3/h.

źródło: miastoturek.pl

reklama

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Turek: Ostatnia sesja 7. kadencji

Turek: Ostatnia sesja 7. kadencji

30 paźd.
Burmistrz Romuald Antosik wygrywa w I turze z...

Burmistrz Romuald Antosik wygrywa w I turze z...

22 paźd.
Nagroda za rozwój dla Turku

Nagroda za rozwój dla Turku

19 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama