piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami. Kolejny maraton filmowy 22 sierpnia

Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami. Kolejny maraton filmowy 22 sierpnia
 

Dnia 25 lipca o godzinie 21 jak każdego roku, na muzealnym dziedzińcu odbyła się kolejna odsłona wakacyjnego kina, którego organizatorami są Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się w utrudnionych warunkach związanych z ogólnoświatową pandemią, jednak zachowując bezpieczeństwo i ogólnie przyjęte zasady na dziedzińcu zasiedli widzowie mocnego kina. W tym roku jako pierwszy został zaprezentowany film kanadyjsko-amerykański w reżyserii Todda Phillipsa pt. Joker z 2019 roku. Film zrealizowano na podstawie serii komiksów o postaci o tym samym imieniu wydawnictwa DC Comics, a główne role zagrali: Robert De Niro, Zazie Beetz i Frances Conroy.

reklama

Jeszcze przed północą rozpoczął się drugi seans. Tym razem widzowie mogli zapoznać się z filmem w reżyserii Cathy Yan pt. Ptaki nocy. Ten amerykański film akcji powstał na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterek. W główne role wcieliły się: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Chris Messina, Ella Jay Basco i Ewan McGregor.

Prezentacja filmów zakończyła się o późnych godzinach nocnych. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejną noc filmową, która odbędzie się 22 sierpnia jak zawsze na muzealnym dziedzińcu.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Joker i Harley Quinn na dziecińcu Muzeum Miasta...

Joker i Harley Quinn na dziecińcu Muzeum Miasta już...

21 lip.
Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co...

Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co warto się...

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama