czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

ALSA: Smutne Piosenki na rozpoczęcie festiwalu

ALSA: Smutne Piosenki na rozpoczęcie festiwalu - foto: facebook.com/smutne.piosenki.poznan/
foto: facebook.com/smutne.piosenki.poznan/ 

Dziś rozpoczął się pierwszy dzień festiwalu ALSA organizowanego tradycyjnie o tej porze roku przez stowarzyszenie „Przystań” w Turku. W siedzibie stowarzyszenia rozpoczęły się warsztaty taneczne, produkcji muzycznej, wokalne oraz teatralne, organizowane dla młodzieży z Turku i powiatu tureckiego. Dziś także odbędzie się pierwszy z tradycyjnych koncertów „pod chmurką”. W ramach promocji jutrzejszego wydarzenia muzycznego, dziś o godz. 19:00 usłyszymy mini-koncert zespołu Smutne Piosenki.

Z kolei wszystkie utwory z debiutanckiej płyty zespołu Smutne Piosenki usłyszymy jutro, 31 lipca, o godz. 19:00 w siedzibie stowarzyszenia „Przystań” przy ul. Browarnej 13 w Turku.

reklama

Smutne Piosenki to poznański zespół, wykonujący autorskie piosenki założycielki i basistki, Pauliny Frąckowiak. Ich muzyka określana jest jako nowa jazzowa poezja śpiewana, a sami mówią, że to jazzy electro folk pop.

Smutne Piosenki mają na koncie dziesiątki koncertów oraz sukcesy konkursowe, m. in. III miejsce i sześć nagród dodatkowych na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017 w Opolu, nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii "Muzyka" z FAMA 2017 i II miejsce w eliminacjach NCPP do opolskich Debiutów. Chętnie biorą udział w projektach muzyczno-społecznych. Podczas Projektu 5 zmysłów pracowali z niewidomymi dziećmi, a podczas finału w reżyserii Katarzyny Stoparczyk (Trójka) mieli okazję akompaniować Wojciechowi Waglewskiemu, Novice i Budyniowi.

reklama

W czerwcu tego roku wydali swoją debiutancką płytę, "Dziki ogród", z baśniową okładką zaprojektowaną przez Rozalię Las oraz zmiksowaną przez Wojtka Błachowiaka (DJ Czarny).

ALSA: Smutne Piosenki na rozpoczęcie festiwalu

Podobne artykuły

Spektakl

Spektakl "Ludzie Ludziom" na bis przyciągnął wielu...

15-09-2019
Powtórka spektaklu

Powtórka spektaklu "Ludzie Ludziom" już jutro - nie...

13-09-2019
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama