czwartek 21 luty 2019

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu muzeum!

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu muzeum! - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Miasta Turku zapraszają na kolejny Nocny Maraton Filmowy!

Pozostając w klimacie filmowych, wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy na kolejny maraton, który odbędzie się 11 sierpnia na godz. 21.00. Ty razem postawiliśmy na Kino Oscarowe, w bloku którego obejrzeć będzie można „Kształt wody” oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

reklama

„Kształt wody”, to amerykański film fantastyczny w reżyserii Guillermo del Toro, pochodzący z 2017 roku. Bohaterka filmu – Elisa Esposito pracuje, jako woźna w tajnym rządowym laboratorium, wiodąc spokojne, poukładane życie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy odkrywa pilnie strzeżony sekret. Na 90-tej ceremonii wręczenia Oscarów film zdobył cztery statuetki – za "najlepszy film", "najlepszą reżyserię", "najlepszą scenografię" i "najlepszą muzykę".

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” pochodzący z 2017 roku, to amerykańsko-brytyjski komediodramat w reżyserii Martina McDonagha. Film opowiada o zdeterminowanej kobiecie, która dąży do odnalezienia sprawcy brutalnego morderstwa swojej córki. Widząc że śledztwo soi w miejscu kobieta postanawia sprowokować, lokalną policję, aby ta podjęła jakiekolwiek działania w odnalezieniu sprawcy. W tym celu zdesperowana matka wynajmuje trzy billboardy na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokujący przekaz.
Film otrzymał dwa Oscary – za „najlepszą aktorkę pierwszoplanową”, oraz za „najlepszego aktora drugoplanowego”.

Wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy 11 sierpnia na godz. 21.00. Projekcja odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

reklama

Materiał prasowy MBP

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu muzeum!

Podobne artykuły

Wideo: EXPLORATORIUM w Muzeum Miasta Turku

Wideo: EXPLORATORIUM w Muzeum Miasta Turku

8 lt.
1000 zł dla każdego - spotkanie z Maciejem...

1000 zł dla każdego - spotkanie z Maciejem Szlinderem

1 lt.
Zainwestuj w siebie, zbuduj swoja pewność

Zainwestuj w siebie, zbuduj swoja pewność

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama