sobota 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego, Sylwii

25°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

ALSA 2018: To będzie magiczny wieczór

ALSA 2018: To będzie magiczny wieczór - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, odbędzie się finałowy spektakl „Życie jak iluzja” przygotowywany w ramach tegorocznej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Wydarzenie realizowane jest przez uczestników warsztatów odbywających się w ramach ALSA. Przedstawienie odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia Przystań, ul. Browarna 13 w Turku.

Tegoroczni uczestnicy warsztatów mogą realizować swoje pasje na wiele sposobów. W tym roku w Przystani w ramach ALSA odbywają się warsztaty taneczne, prowadzone przez Annę Klimek, kompozycji i aranżacji muzycznych pod opieką Huberta Tasa i teatralne, prowadzone przez Marię i Jacka Sulkowskich. W pierwszym tygodniu festiwalu odbyły się także warsztaty wokalne, prowadzone przez Izabelę Polit, wokalistkę zespołu Smutne Piosenki.

reklama

Turkowski festiwal realizowany jest od wielu lat na początku sierpnia przez stowarzyszenie Przystań. Kiedyś znany jako SCABB, ewoluował on z eventu związanego z kulturą uliczną, na wydarzenie, w ramach którego młodzież uczy się tańca współczesnego, komponowania i aranżacji muzyki, śpiewu oraz gry aktorskiej. W tym roku motywem przewodnim festiwalu ALSA jest hasło "Życie jak iluzja". Przygotowywany spektakl finałowy będzie opowieścią o życiu między prawdą a fałszem, we współczesnym świecie, pełnym iluzji. Spektakl ma skłonić widza do refleksji nad tym, czy funkcjonowanie w wirtualnym świecie jest lepsze od prawdziwego życia.

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gminę Miejską Turek oraz Powiat Turecki.

MD, ZS

Podobne artykuły

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17-09-2020
Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

04-09-2020
Spektakl z historią w tle przed Biblioteką...

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną...

27-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama