niedziela 17 stycznia 2021

Antoniego, Henryki, Mariana

reklama

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac zadbał, by mieli taką szansę

Turek: Chcą się szkolić i pracować. Karol Mac zadbał, by mieli taką szansę
 

W środę 22 sierpnia odbyło się kolejne podsumowanie szkoleń, przeprowadzonych w ramach dwóch projektów, realizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Ochotniczy Hufiec Pracy w Turku. Młodym ludziom, którym „się chce”, certyfikaty wręczyli Karol Mac oraz Tadeusz Gebler.

Jak wskazał zawiadujący pracami MCK w Turku Karol Mac, pierwszy z projektów to „OHP jako realizator usług rynku pracy”, w ramach utrzymania rezultatów projektu realizowanego z funduszy budżetu państwa. Drugi projekt, przeprowadzony dzięki środkom europejskim, to „Od szkolenia do zatrudnienia”. – W ramach tych dwóch projektów odbyły się kursy zawodowe i szkolenia. Pozwoliły one ich uczestnikom na podniesienie kwalifikacji, podniesienie umiejętności, a jednocześnie na odnalezienie się na lokalnym rynku pracy. To nowe możliwości i nowe kwalifikacje. To zawsze się przydaje. Projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy” realizujemy na terenie naszej placówki od wielu lat, natomiast projekt „Od szkolenia do zatrudnienia” to nowa inicjatywa, druga edycja szkoleń.

reklama

Karol Mac, działania w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia” zwiększają nie tylko umiejętności młodych mieszkańców powiatu, ale też wpływają na... ich styl. – W ramach dużego projektu macie szkolenie plus staż, ale nie tylko. Macie także możliwość skorzystania z wizażu, uzyskania pomocy kosmetyczki, pozyskania strojów, konsultacji ze stylistką. Wszytko po to, byście trafili w odpowiedni sposób na rynek pracy. Po tym wszystkim macie trzymiesięczne staże zawodowe – objaśniał Mac.

Wspomniany już projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy” jest natomiast działaniem typowo szkoleniowym. – W jego ramach zrobiliśmy dwa szkolenia. Jeden to operator koparko-ładowarki, a drugie – kosmetyczka. Obydwa szkolenia realizowało Centrum Rozwoju Kompetencji pana Waldemara Kuli z Pleszewa. Podwykonawcą działania, jeśli chodzi o kosmetyczki, była pani Ewa Janicka z Turku – wyjaśniał Karol Mac.

Karol Mac wskazał, że do MCK (siedziba przy ul. Szerokiej w Turku) powinni zajrzeć nie tylko bezrobotni do 25 roku życia. – Każda osoba, która ma taką potrzebę, może się do nas zgłosić, a my postaramy się tej osobie w jakiś sposób znaleźć szkolenie, kurs, staż, być może pracę. Mamy pośrednika pracy, mamy doradcę zawodowego, mamy specjalistę do spraw rozwoju zawodowego. Zapraszamy wszystkie osoby chętne, na bezpłatne szkolenia. Będziemy starali się pomóc.

reklama

Młodym ludziom pogratulował przewodniczący Rady Powiatu. – Z radością można powiedzieć, że rozwijacie się i wasze kompetencje rosną, a rynek pracy coraz bardziej tego wymaga. Trzeba pogratulować, że wam się chciało. Młodym ludziom niekoniecznie chce się rozwijać, ale wy do tego dążycie. Gratuluje wam – mówił Tadeusz Gebler.

AW

Podobne artykuły

Dzięki kursom MCK mogą pracować jako...

Dzięki kursom MCK mogą pracować jako kosmetyczki...

01-09-2017
Ukończyli kursy MCK i OHP. Mogą spawać, być...

Ukończyli kursy MCK i OHP. Mogą spawać, być...

08-02-2017
Dzięki MCK OHP podnieśli swoje kwalifikacje....

Dzięki MCK OHP podnieśli swoje kwalifikacje. Teraz...

15-09-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama