sobota 25 stycznia 2020

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Trwa zbiórka okularów dla Afrykańczyków

Trwa zbiórka okularów dla Afrykańczyków - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Do 9 października potrwa w Turku zbiórka okularów Afrykańczyków, organizowana w ramach akcji „Czary mary okulary” zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. W Turku okulary można oddawać w Szkole Podstawowej nr 4.

Dla ludzi żyjących w najbiedniejszych krajach świata to naturalne, że z wiekiem widzą coraz gorzej. Muszą zaniechać pracy (jak np. szycie) z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Okulary przysłane z Polski mogłyby pomóc wielu ludziom.

reklama

Okulary mogą być zarówno nowe jak i używane (ale w dobrym stanie), ważne aby nie były cylindryczne, najlepiej by były to okulary do czytania. Okulary zostaną zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone, spakowane do paczek, paczki zostaną obszyte płótnem przez wolontariuszy Fundacji i posłane do misje.

Potrzebne są używane oprawki, ewentualnie kompletne okulary, które będą mogły być powtórnie zaadoptowane i dostarczone na miejsce przez okulistów, którzy przeprowadzą badania wzroku mieszkańców.

Osoby, które chcą oddać okulary, proszone są o dostarczanie ich do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku w godz. 8:00 – 15:00. Zbiórka w Turku trwa do 9 października.

Trwa zbiórka okularów dla Afrykańczyków

Podobne artykuły

OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

29-11-2019
Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek...

Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek rusza...

29-10-2019
Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny...

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny z...

04-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama