sobota 25 stycznia 2020

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

"Czary Mary Okulary". Zostaw stare okulary w SP5

 

Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku po raz kolejny przyłączyła się do akcji Fundacji „Redemptoris Missio”, tym razem: „Czary Mary Okulary”.

W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. W Republice Centralnej Afryki sklep optyczny znajduje się tylko w stolicy. Okulary przysłane z Polski mogłyby pomóc wielu ludziom.

reklama

Zbiórka okularów trwa już od tygodnia, nadal zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby też przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego o ich przynoszenie.

Okulary mogą być zarówno używane jak i nowe, najlepiej by były to okulary do czytania. Okulary zostaną zbadane, zostanie ustalona ich moc, opisane, zabezpieczone, spakowane do paczek, paczki zostaną obszyte płótnem. Wtedy to do Republiki Centralnej Afryki wyruszą wolontariusze Fundacji, którzy planują zabrać ze sobą część zebranych okularów.

Akcja potrwa do 15 października. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji.

reklama

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 w Turku

Podobne artykuły

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

06-12-2019
OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

29-11-2019
Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w...

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.

21-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama