sobota 17 listopada 2018

Grzegorza, Salomei, Walerii

reklama

Turek: Nie ma zagrożenia dla fotowoltaiki i solarów

Turek: Nie ma zagrożenia dla fotowoltaiki i solarów - foto: freeimages.com / fabiennew
foto: freeimages.com / fabiennew 

W odpowiedzi na liczne zapytania turkowian, dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznych i solarnych informujemy, że projekt na który dla mieszkańców pozyskaliśmy 5,4 mln zł, nie jest zagrożony.

Urząd Miejski w Turku przeprowadził dwa przetargi na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych i kolektorów solarnych. W pierwszym nie zgłosiła się żadna firma zainteresowana wykonaniem zadania. W drugim złożona została jedna oferta, ale o prawie 2 mln zł wyższa niż kwota zaplanowana do sfinansowania przedsięwzięcia. A to z kolei oznacza, że mieszkańcy musieliby zapłacić dużo więcej za instalacje. W związku z tym przetarg został unieważniony.

reklama

Już w lipcu wystąpiliśmy do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o wydłużenie terminu realizacji projektu, gdyż zależy nam na tym, aby turkowianie mogli korzystać z odnawialnych źródeł energii. Udało się, termin został wydłużony do 30 września 2019 r., za co Zarządowi Województwa Wielkopolskiego bardzo dziękujemy.

Turkowian biorących udział w projekcie „Energia słoneczna dla domu” informujemy, że montaż instalacji na ich domach nie jest w żaden sposób zagrożony.

Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować....

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować. Przetarg...

7 sierp.
UM odpowiada: Nie poddajemy się, ale działamy...

UM odpowiada: Nie poddajemy się, ale działamy...

3 sierp.
Tuliszków: Przetarg na fotowoltaikę...

Tuliszków: Przetarg na fotowoltaikę rozstrzygnięty....

30 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama