sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Turek: Nie ma zagrożenia dla fotowoltaiki i solarów

Turek: Nie ma zagrożenia dla fotowoltaiki i solarów - foto: freeimages.com / fabiennew
foto: freeimages.com / fabiennew 

W odpowiedzi na liczne zapytania turkowian, dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznych i solarnych informujemy, że projekt na który dla mieszkańców pozyskaliśmy 5,4 mln zł, nie jest zagrożony.

Urząd Miejski w Turku przeprowadził dwa przetargi na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych i kolektorów solarnych. W pierwszym nie zgłosiła się żadna firma zainteresowana wykonaniem zadania. W drugim złożona została jedna oferta, ale o prawie 2 mln zł wyższa niż kwota zaplanowana do sfinansowania przedsięwzięcia. A to z kolei oznacza, że mieszkańcy musieliby zapłacić dużo więcej za instalacje. W związku z tym przetarg został unieważniony.

reklama

Już w lipcu wystąpiliśmy do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o wydłużenie terminu realizacji projektu, gdyż zależy nam na tym, aby turkowianie mogli korzystać z odnawialnych źródeł energii. Udało się, termin został wydłużony do 30 września 2019 r., za co Zarządowi Województwa Wielkopolskiego bardzo dziękujemy.

Turkowian biorących udział w projekcie „Energia słoneczna dla domu” informujemy, że montaż instalacji na ich domach nie jest w żaden sposób zagrożony.

Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych w gm. Malanów

25 lt.

"Mój Prąd" czyli 5 tys. złotych dotacji na...

16 st.
Są chętne firmy na wykonanie OZE w Turku

Są chętne firmy na wykonanie OZE w Turku

23-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama