poniedziałek 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

SOSW: Obchody Święta Niepodległości

SOSW: Obchody Święta Niepodległości - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Dnia 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku wzięli udział w akcji: „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wspólnie z nauczycielami zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. W ten i na wiele innych sposobów wychowankowie Ośrodka w Turku świętowali razem 100 – lecie odzyskania niepodległości.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piękne dekoracje w swoich klasach i na korytarzach szkolnych, udekorowali wejście do placówki oraz wyszli z inicjatywą do społeczeństwa miasta Turku rozpropagowując ideę świętowania odzyskania niepodległości wśród społeczności lokalnej rozdając mieszkańcom wytworzone przez siebie biało - czerwone kotyliony.

reklama

Z kolei 13 listopada 2018 roku odbył się uroczysty apel upamiętniający 100 – rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tą okoliczność uczniowie przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny pt. „Pociąg do wolności”. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie uczniowie przenieśli zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazały zebranej publiczności momenty trudne i tragiczne, jak również podkreśliły bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy nie zaniechali walki o Ojczyznę pomimo ciężkich czasów.

Ostatnim punktem uroczystego apelu była prezentacja multimedialna, która uświetniła wydarzenie. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, że warto kultywować pamięć o przodkach, interesować się historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. W obchody Święta Niepodległości włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Niebieski Happening czyli Światowy Dzień...

Niebieski Happening czyli Światowy Dzień Świadomości...

2 kw.
Powrót mistrza olimpijskiego z Abu Dhabi....

Powrót mistrza olimpijskiego z Abu Dhabi. Bartosz...

22 mrz.
Kolejny sukces Makuszaków na Festiwalu Szkolnym...

Kolejny sukces Makuszaków na Festiwalu Szkolnym "Plama"

21 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama