czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek - twórczynią literatury dziecięcej. Autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i przedstawiała meandry języka polskiego. Rozbawiła młodą publiczność ciekawymi historiami, które były dla niej źródłami pomysłów do kolejnych utworów. Autorka przyznała, że pisząc teksty dla najmłodszych, zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Przekonywała, że język polski nie jest trudny i że zabawa słowem może sprawiać dużo radości

Pani Agnieszka Frączek błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi i sprawiła, że atmosfera była bardzo miła. Po ciekawym, pełnym pytań (zarówno ze strony publiczności jak i pisarki) spotkaniu autorka z chęcią rozdawała dzieciom autografy.

reklama

Wizyta pani Agnieszki była podsumowaniem działań popularyzujących czytelnictwo wśród dzieci w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Poprzedzały ją dwa konkursy: plastyczny na ilustrację do wierszy poetki oraz recytatorski wśród uczniów klas piątych. Ekspozycja najciekawszych prac znalazła się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się spotkanie. Niespodzianką, zarówno dla dzieci jak i zaproszonego gościa, była recytacja uczniów, którzy zajęli najwyższe miejsca w szkolnym konkursie recytatorskim:

Agnieszka Frączek jest językoznawcą, germanistką i leksykografem. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Spotkanie to było dla dzieci nie tylko ciekawe, ale również bardzo pouczające. Projekt edukacyjny został zrealizowany pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Pakos, Marioli Woźniak, Olgi Stawickiej-Chmiela oraz Ewy Muszyńskiej.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama