poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Niedługo nie zrobimy już zakupów w Tesco

Niedługo nie zrobimy już zakupów w Tesco
 

Wczoraj firma Tesco Polska poinformowało pracowników o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności całej firmy w Polsce.

Na liście ponad trzydziestu sklepów, które zostaną zamknięte znalazł się również sklep w Turku, mieszczący się przy ulicy Konińskiej.

reklama

W 2018 roku Grupa Tesco Polska wskazywała na wciąż spadające przychody. W drugiej połowie zeszłego roku wycofano się z pierwszych 14 lokalizacji. Jako główną przyczynę spadku rentowności Tesco Polska podaje wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Grupa Tesco Plc zaznacza, że na całym rynku Europy Środkowej w 2018 roku odnotowało zyski.

Firma deklaruje wsparcie dla pracowników gotowych podjąć zatrudnienie w innych miejscach bądź na innych stanowiskach. Dokładna data zamknięcia sklepu w Turku nie jest znana, wg nieoficjalnych informacji sklep będzie czynny do 28 lutego br.

AK
źródło: Tesco Poland

Podobne artykuły

Rusza akcja

Rusza akcja "Złodziej nie ma świąt"

19-12-2013
Robisz zakupy? Naucz się ratować życie!

Robisz zakupy? Naucz się ratować życie!

20-09-2013
Do dzieci trafi 7000 paczek

Do dzieci trafi 7000 paczek

14-12-2012

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama