wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Rusza akcja "Złodziej nie ma świąt"

Rusza akcja
 

Święta to czas radości, miłości oraz... zakupów. Stojąc w długich kolejkach i przepychając się przez zatłoczone markety warto zawsze uważać, by nie stracić ani głowy, ani portfela. Gorączkowe poszukiwanie towarów na półkach sprzyja rozkojarzeniu, które co roku wykorzystują złodzieje. W weekend Policja będzie uświadamiała mieszkańcom miasta, jak uchronić się przed kradzieżą.

Akcja pod hasłem „Złodziej nie ma świąt” potrwa przez cały weekend. W piątek od godz. 16.00 do godz. 19.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku zawitają do sklepu sieci Inter Marche, w sobotę od godz. 10.00 do godz. 14.00 będzie można ich zobaczyć w Tesco, zaś w niedzielę, w godzinach 13.00 – 16.00 w sklepie sieci Kaufland. Na miejscu będą pokazywać, jak uchronić swój dobytek przed kradzieżą.

reklama

Stróże prawa zademonstrują, jak wygląda łapanie złodzieja, a także jak chować cenne rzeczy, które mamy przy sobie. Pojawi się także „Pyrek” - maskotka Policji oraz atrakcje dla dzieci. Żaden maluch nie odejdzie bez balonika. Wszystko po to, by zapobiegać kradzieżom. Co roku rabunki psują święta kilku osobom, które padają ofiarą złodziei. Akcja ma uświadamiać, złodziejem może być każdy: pozory często mogą mylić, a w każdej sytuacji należy zachować zdrowy rozsądek i dozę nieufności.

Jest to pierwsza akcja tego typu w naszym mieście, jednak Policja przed każdymi świętami przestrzega mieszkańców miasta przed kradzieżami. Zachęcamy do korzystania z porad funkcjonariuszy oraz oglądania pokazów – na pewno będą interesujące!

ma

Podobne artykuły

Niedługo nie zrobimy już zakupów w Tesco

Niedługo nie zrobimy już zakupów w Tesco

10-01-2019
Pierwsza pomoc? Umiem to!

Pierwsza pomoc? Umiem to!

09-10-2013
Robisz zakupy? Naucz się ratować życie!

Robisz zakupy? Naucz się ratować życie!

20-09-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama