niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje z poszukiwań zaginionego

Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje z poszukiwań zaginionego - foto: Detektyw Weremczuk & Wspólnicy
foto: Detektyw Weremczuk & Wspólnicy 

Przez całą sobotę i niedziele trwały zakrojone na coraz większa skalę, poszukiwania Michała Rosiaka, 19-latka, mieszkańca Turkowic (gmina Turek), studiującego obecnie na politechnice w Poznaniu. Na chwilę obecną ustalono już wiele faktów związanych z zaginięciem nastolatka feralnej nocy z czwartku na piątek tj. z 17 na 18 stycznia 2019.

Sobotnia mobilizacja i pierwsze ustalenia

Przypomnijmy, że pierwsze informacje z soboty dotyczyły w głównej mierze  miejsca ostatniego pobytu Michała w Poznaniu. Wg serwisu KryminalnaPolska.pl, która na bieżąco informuje o przebiegu poszukiwań, Michał wraz z kolegami udaje się na imprezę do klubu "Euphoria” znajdującego się w centrum Poznania na ulicy Stary Rynek 61. Jak się okazuje, wcześniej w tym samym miejscu działał klub "Cocomo”, głośny z bezpardonowych praktyk mających na celu wyłudzenie od przychodzących tam mężczyzn jak największych sum pieniędzy za alkohol, napiwki oraz usługi towarzyskie (taniec w pokojach prywatnych).

reklama

Wraz z kolegami przebywa we wspomnianym klubie do godziny około 0.50. W trakcie pobytu odmawia tancerkom oferowanego prywatnego tańca w odosobnionym pomieszczeniu. Jednak jak można przeczytać na grupie FB "Zaginął Michał Rosiak" daje się w końcu przekonać i wychodzi z jedną z tancerek do prywatnego pokoju. Sam lokal opuszcza, bez znajomych około godziny 0.50 w piątek 18 stycznia.

Sobota to głównie mobilizacja ludzi na serwisach społecznościowych, mająca na celu zrzeszenie jak największej liczby osób wiedzących o zaginięciu, a tym samym mogących wnieść wiele do ustalenia aktualnego miejsca pobytu Michała. Tworzona jest grupa na Facebook-u "Zaginął Michał Rosiak", w której głównie młode osoby wymieniają się informacjami, udostępnionymi linkami do wiadomości przebiegu poszukiwania. Do akcji włączają się lokalne portale internetowe i inne media. Informacje o poszukiwaniach podaje już portal poznański epoznan.pl, ogólnopolski wspomniany KryminalnaPolska. Oficjalny komunikat o zagniciu podaje także Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Jak możemy dowiedzieć się na stronie Detektyw Weremczuk & Wspólnicy, agencja informuje, że oficjalnie została upoważniona przez rodzinę zaginionego do działań mających ustalić miejsc jego pobytu. Agencja planuje pozyskać zapis z monitoringu umieszczonego przed wejściem do klubu "Euphoria”. Analiza będzie możliwe dopiero w niedzielę, ponieważ jak wiadomo w piątek i sobotę trwała żałoba narodowa i tego typu kluby są zamknięte.

reklama

Oto ostatnie zdjęcie Michała wykonane prawdopodobnie przed klubem. Widoczny charakterystyczny emblemat byka na kominie, który miał na sobie nastolatek. (źródło: Detektyw Weremczuk & Wspólnicy)

 

Niedzielny przełom. Policja odnajduje telefon Michała.

W niedzielę o godzinie 12.00 Agencja Detektywistyczna Weremczuk & Wspólnicy podaje, że udało się odnaleźć telefon Michała na jednym z poznańskich przystanków. Ustalono miejsce ostatniego logowania telefonu do sieci komórkowej oraz jego czas. Telefon loguje się po raz ostatni około 5 nad ranem na przystanku komunikacji miejskiej Garbary 01. Tam też policjanci odnajdują telefon poszukiwanego. Wg informacji z logowań telefonu ustalono trasę jaką poruszał się Michał. Wspomniana agencja podaje, że "wyszedł z klubu nocnego Euphoria około godz 00:50 dnia 18.01.2019 r. i udał się ulicami Rynkową, Masztalarską, Wroniecka, Bożniczą, Grochowe Łąki, Małe Garbary, Szelągowska. Ostatnie znane nam miejsce pobytu to przystanek Garbary 01”. Jedna z osób należących do grupy na FB wykonała ujęcia wideo ze wspomnianego przystanku. Wideo poniżej.

 

Poszukiwania Michała i cała akcja ma już wydźwięk ogólnopolski. Informacje o zagięciu podają największe portale (gazeta.pl, wirtualna polska), a także telewizja WTK oraz TVP3 Poznań. Poznańska policja przystępuje do przeczesywania terenów w rejonie, w którym odnaleziono telefon. Jak podaje w reportażu Telewizji Poznańskiej WTK podkom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - „Dzisiaj policjanci z oddziału prewencji policji wraz z dzielnicowymi starego miasta i policjanci z komisariatu wodnego przeczesywali teren Cytadeli i tereny nadwarciańskie”. Nie ma jednak na chwile obecną jakichkolwiek efektów tych działań. Cały reportaż można zobaczyć tu: https://wtk.pl/news/44124-zaginal-19-letni-student-politechniki-zobacz-video-z-poszukiwan

Trzymamy kciuki za szybkie i szczęliwe zakończenie poszukiwań Michała. O kolejnych ustaleniach będziemy informować.

MS
źródła: ( wtk.pl, facebook.com/groups/michalrosiak, kryminalnapolska.pl, Detektyw Weremczuk & Wspólnicy)

Podobne artykuły

Ścieżka rowerowa z Turku do Turkowic nadchodzi!

Ścieżka rowerowa z Turku do Turkowic nadchodzi!

16 lip.
Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

6 lip.
Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa...

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa Koloni....

21-05-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama