środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Przełomu nadal brak. Turkowianie jadą szukać Michała

Przełomu nadal brak. Turkowianie jadą szukać Michała
 

Do dzisiaj tj. 23 stycznia brak jakichkolwiek przełomowych wieści z poszukiwań Michała Rosiaka, zaginionego nastolatka z Turkowic. Od niedzieli kiedy to punktem zwrotnym okazać się miało odnalezienie telefonu Michała na poznańskich Garbarach, nie nadchodzą znaczące nowe fakty z poszukiwań.

Aktualozacja 18:15 - Według najnowszych doniesień poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej, Policja przeanalizowała zapis z monitoringu  autobusu komunikacji miejskiej lini nr 248. Ustalono, że o godzinie 1:36 Michał siedział na przystanku Garbary 01. Podczas kolejnego kursu pótorej godziny później już go tam nie było.

reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu informuje, że akcja poszukiwawcza trwa nieprzerwanie od niedzieli. W akcji biorą udział jednostki prewencji poznańskiej policji i Komenda Wodna w Poznaniu. Wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, w tym drony, które z powietrza obserwują wyznaczone tereny. Do poszukiwań włączono także specjalnie przeszkolone psy. Nadal brak pozytwnych efektów tych działań.

Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nastolatka także i mieszkańcy Turku pragną wesprzeć działania w Poznaniu. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe turkowskiej grupy na poszukiwania. Stworzona grupa na FB pn. “Poszukiwania Michała”, informuje o planowanym wyjedzie do Poznania. Wyjazd jest bezpłatny i ustalony na najbliższą sobotę 26 stycznia. Inicjatorem akcji jest Jacek Dryjański. W opisie grupy czytamy: “W sobotę 26-01 jest zorganizowany wyjazd na poszukiwania Michała. Będzie podstawiony autokar przez jedno z miejscowych biur podróży. Prosimy o przemyślane deklaracje co do wyjazdu. Czekamy jeszcze na decyzję Policji z Poznania. info na bieżąco w wydarzeniu. Wyjazd będzie o 06:00 z parkingu przy Lidlu.. Trzeba się ciepło ubrać, termosy z kawą i herbatą tez można zabrać i dobrze by było żeby każdy miał odblaskową kamizelkę i latarkę !!!”. Link do turkowskiej grupy: https://web.facebook.com/events/285897388749404

W ramach turkowskiej akcji swoją gotowość zadeklarowali strażacy z OSP Turek, OSP Turkowice, OSP Kalinowa oraz OSP Kawęczyn. Powodzenia!

MS

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.
Piknik ze Złotymi Dziewczynami w Kalinowej

Piknik ze Złotymi Dziewczynami w Kalinowej

23-09-2019
Wideo: XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze...

Wideo: XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze...

19-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama