wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Przełomu nadal brak. Turkowianie jadą szukać Michała

Przełomu nadal brak. Turkowianie jadą szukać Michała
 

Do dzisiaj tj. 23 stycznia brak jakichkolwiek przełomowych wieści z poszukiwań Michała Rosiaka, zaginionego nastolatka z Turkowic. Od niedzieli kiedy to punktem zwrotnym okazać się miało odnalezienie telefonu Michała na poznańskich Garbarach, nie nadchodzą znaczące nowe fakty z poszukiwań.

Aktualozacja 18:15 - Według najnowszych doniesień poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej, Policja przeanalizowała zapis z monitoringu  autobusu komunikacji miejskiej lini nr 248. Ustalono, że o godzinie 1:36 Michał siedział na przystanku Garbary 01. Podczas kolejnego kursu pótorej godziny później już go tam nie było.

reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu informuje, że akcja poszukiwawcza trwa nieprzerwanie od niedzieli. W akcji biorą udział jednostki prewencji poznańskiej policji i Komenda Wodna w Poznaniu. Wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, w tym drony, które z powietrza obserwują wyznaczone tereny. Do poszukiwań włączono także specjalnie przeszkolone psy. Nadal brak pozytwnych efektów tych działań.

Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nastolatka także i mieszkańcy Turku pragną wesprzeć działania w Poznaniu. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe turkowskiej grupy na poszukiwania. Stworzona grupa na FB pn. “Poszukiwania Michała”, informuje o planowanym wyjedzie do Poznania. Wyjazd jest bezpłatny i ustalony na najbliższą sobotę 26 stycznia. Inicjatorem akcji jest Jacek Dryjański. W opisie grupy czytamy: “W sobotę 26-01 jest zorganizowany wyjazd na poszukiwania Michała. Będzie podstawiony autokar przez jedno z miejscowych biur podróży. Prosimy o przemyślane deklaracje co do wyjazdu. Czekamy jeszcze na decyzję Policji z Poznania. info na bieżąco w wydarzeniu. Wyjazd będzie o 06:00 z parkingu przy Lidlu.. Trzeba się ciepło ubrać, termosy z kawą i herbatą tez można zabrać i dobrze by było żeby każdy miał odblaskową kamizelkę i latarkę !!!”. Link do turkowskiej grupy: https://web.facebook.com/events/285897388749404

W ramach turkowskiej akcji swoją gotowość zadeklarowali strażacy z OSP Turek, OSP Turkowice, OSP Kalinowa oraz OSP Kawęczyn. Powodzenia!

MS

Podobne artykuły

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph."Serce i...

27 czerw.
Uroczysta msza w intencji Strażaków Ochotników...

Uroczysta msza w intencji Strażaków Ochotników w...

31 maj.
Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już...

Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już 30...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama