sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Przedszkole Samorządowe nr 8 im. Krasnala Hałabały grypie mówi stop!

Przedszkole Samorządowe nr 8 im. Krasnala Hałabały grypie mówi stop!
 

Po raz kolejny przedszkolaki z „ósemki” włączyły się w akcję promującą zdrowie. Tym razem dotyczyła ona szerzącej się grypy, która w obecnym sezonie opanowała już prawie 3 mln ludzi. Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na tę groźną chorobę wywołaną przez wirusy. Dla każdego z nas kluczową sprawą powinna okazać umiejętność odróżnienia przeziębienia od grypy. Dlatego też w piątek 1 marca 2019 r. w naszej placówce postaraliśmy się przybliżyć wychowankom najpotrzebniejsze fakty dotyczące zachorowań na tę chorobę.

Pierwszym działaniem podjętym w tym kierunku było ogólnoprzedszkolne zajęcie z udziałem wszystkich grup. Jego głównym celem było wzbogacenie dziecięcej wiedzy o grypie, która jest chorobą zakaźną stanowiącą duże zagrożenie dla zdrowia oraz kształcenie empatycznej postawy w stosunku do otoczenia. Dzieci dowiedziały się, że grypa przenosi się z osoby na osobę drogą kropelkową podczas kichania, kaszlu lub w wyniku bezpośredniego kontaktu ze świeżą wydzieliną z dróg oddechowych. Poznały zasadnicze różnice pomiędzy grypą, a zwykłym przeziębieniem. Dowiedziały się, że sygnałem wskazującym na grypę jest bardzo wysoka gorączka sięgająca 39 - 40 stopni, dreszcze, bóle mięśniowo - stawowe, bóle głowy, uczucie rozbicia i osłabienia, złego ogólnego samopoczucia. Zrozumiały, że najczęstszymi powikłaniami tej strasznej choroby jest zapalenie płuc, oskrzeli, ucha środkowego, zapalenia mięśnia sercowego i opon mózgowych. Dowiedziały się także, że w przypadku chorób wywołanych przez wirusy antybiotyki są nieskuteczne i leczenie jest głównie objawowe. Zaleca się pozostanie w domu, odpoczynek picie dużej ilości płynów. Podkreślono również fakt, iż najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nią powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia.

reklama

Zdobytymi wiadomościami przedszkolaki zapragnęły podzielić się z mieszkańcami Turku. Dlatego też zaraz po zajęciach wyruszyły, by swą wiedzę przekazać napotkanym mieszkańcom miasta.

Tak jak już wcześniej bywało działania podjęte przez najmłodszych spotkały się z miłym odzewem ze strony dorosłych. Wszyscy z uśmiechem słuchali rad milusińskich i z ochotą przyjmowali ulotki i chorągiewki z widniejącym logo przedszkola, które mają przypominać, że dzieci z Przedszkola Krasnala Hałabały, wiedzą o tym jak dbać o zdrowie i życzą tego wszystkim.

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

14 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na...

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

13 kw.
Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i...

Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i Jeżyki wystąpiły dla swoich...

26 st.
Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim...

Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim teatrze

13-12-2023
Dyniowe świętowanie! Przedszkolaki ze...

Dyniowe świętowanie! Przedszkolaki ze Słodkowa uczciły dzień...

06-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama