wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Pasowanie młodych cztelników i spotkanie z Renatą Piątkowską w SP1

Pasowanie młodych cztelników i spotkanie z Renatą Piątkowską w SP1
 

Tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr1 w Turku pasowanie na czytelnika połączone zostało ze spotkaniem z pisarką. Renata Piątkowska jest autorką popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Święto połączone zostało z podsumowaniem konkursu czytelniczo-plastycznego.

Wydarzenie odbyło się w środę 6 marca. Podzielone zostało na trzy części. Pierwsza była najbardziej uroczysta, gdyż połączono ją z pasowaniem na czytelnika, którego dokonała sama Renata Piątkowska. Po pasowaniu przyszedł czas na wręczenie nagród laureatom konkursu. Jak mówiła Elżbieta Nowak, która wraz z Aleksandrą Antczak przygotowała spotkanie, społeczność uczniowska przygotowywała się do niego od miesiąca, czytając książki gościa i zapoznając się z ich bohaterami.

reklama

Ogłoszony również został konkurs czytelniczo-plastyczny. Prace oceniało jury w składzie: przewodnicząca Aldona Piwońska – nauczycielka plastyki w SP nr 1, Oliwier Rogalski – uczeń klasy 5 oraz bibliotekarki. Zwycięzcami konkursu zostali: Amelia Konieczna z 1A, Maja Ostrowska z 1B, Zofia Koperska z 1C, Kalina Rylska z 1C, Wiktor Kowalski z 4B, Filip Perliński z 4D, Wiktoria Stawicka z 4D i Amelia Ulańska z 5D.

Renata Piątkowska jest mama Marty i Kacpra. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na swoim koncie ma 37 książek.Za pracę literacką w 2007 roku otrzymała drugą nagrodę podczas konkursu literackiego na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka znalazła się również wśród laureatów konkursu o nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

Bibliotekarki dziękują za pomoc w organizacji spotkana sponsorom: Marcinowi Karolakowi z firmy Elektrokabel, Jackowi Wzorkowi – Złomowanie Pojazdów, Dorocie Choręziak – Artex-T, Mironie Adamskiej – prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, oddział w Koninie, Radzie Rodziców przy SP nr1, Mleczarni Turek oraz Wioletcie Rygiel z firmy Wir PHU.

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama