wtorek 16 lipca 2019

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Konferencja prasowa PiS-u

Konferencja prasowa PiS-u
 

Obniżenie podatków, zwolnienie z nich młodych osób czy dodatkowa emerytura dla osób starszych. Te i wiele innych kwestii zostało poruszonych na konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Turku.

Wczoraj, tj. w środę 7 marca odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Bartosik mówił o programie swojej partii. Pierwszą kwestią jaką poruszył było 500 zł dla każdego dziecka w ramach nowej formuły 500+. Następnym punktem, o którym wspomniał Poseł było zwolnienie z podatku ludzi młodych do 26 roku życia. Następną obietnicą jest obniżenie podatku PIT z 18 na 17 procent. Ludziom starszym PIS chce zaoferować 13 emeryturę. Poseł Bartosik mówi, że stanie się to już niedługo w maju, a w kwietniu ma ruszyć program infrastrukturalny, czyli wznowienie połączeń PKS-u.

reklama

Ryszard Bartosik wspomniał także o rzeczach dotyczących ściśle naszego powiatu, a dokładniej o odwiercie geotermalnym. Przypomniał, że przedsięwzięcie jest w 100% sfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który użyczył kwoty ponad 14 milionów złotych. Poruszony został też temat ustawy, która ma zobowiązać duże sieci handlowe do wprowadzenia na swoje półki 50% produktów rolnych pochodzenia polskiego.

Poseł poprosił o zabranie głosu kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Jana Smaka który omówił ustawę dotyczącą pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich. Według niej wszystkie wydatki muszą być udokumentowane i złożone odpowiednie zeznania inaczej pieniądze ulegną zwrotowi. Według statystyk w Wielkopolsce zostało zarejestrowanych 837 kół gospodyń wiejskich, jest to największa liczba w cały kraju w stosunku do innych województw. Na terenie powiatu tureckiego do tej pory zostało zarejestrowanych 39 takich kół. 134 tysiące złotych to kwota pieniędzy która została przeznaczona na wspomniane koła gospodyń wiejskich, co średnio daje 3-5 tyś na każde koło. Ryszard Bartosik wywołał również starostę Dariusza Kałużnego który poinformował o podniesieniu szlabanów do izby przyjęć tureckiego szpitala.

Konferencja prasowa PiS-u

Podobne artykuły

Program 500+ głównym tematem konferencji...

Program 500+ głównym tematem konferencji Ryszarda...

1 lip.
Ryszard Bartosik nowym wiceprzewodniczącym...

Ryszard Bartosik nowym wiceprzewodniczącym Komisji...

26 czerw.
Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

31 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama