wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Andrzej Nowinowski pokonał "Setkę Komandosa". W deszczu i pod wiatr z plecakiem i w mundurze

Andrzej Nowinowski pokonał
 

W ubiegły piątek 15 marca w Lublińcu w woj. śląskim odbył się bieg „Setka Komandosa”. Andrzej Nowinowski z Turku, na 227 startujących zajął 15 miejsce z czasem 11 godz. 48 min. i 44 sek. Biegacz reprezentował Państwową Straż Pożarną w Turku oraz Klub Biegacza Maraton Turek.

„Setka komandosa” organizowany pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. To ekstremalny bieg na 100 km podzielony na pięć okrążeń prowadzących przez las. Pierwsze okrążenie zawodnicy musieli pokonać w pełnym umundurowaniu oraz z 10-kilogramowym plecakiem. Dodatkowym utrudnieniem był ulewny deszcz i silny wiatr. Po pierwszych 20 km biegacze zostawiali plecak na tak zwanym przepaku, czyli specjalnym namiocie, w którym przebierali się oraz uzupełniali zapas odżywek, jedzenia i picia. Na ostatnich 60 km regulamin dopuszczał zamianę munduru na strój sportowy. Turkowianin całą trasę pokonał w 11 godzin 48 minut i 44 sekundy co zapewniło mu 15 miejsce w kategorii open.

reklama

To duży sukces, na który Andrzej Nowinowski pracował ostatnie 3 miesiące intensywnie trenując. Przez ten czas biegał codziennie z plecakiem i butach wojskowych. Turkowski biegacz nie odpuszcza i wciąż podnosi sobie poprzeczkę. Przypomnijmy że w sierpniu ubiegłego roku zdobył 3 miejsce podczas Biegu Tygrysa. To jeden z najcięższych biegów w Polsce, o którym można przeczytać na naszym portalu.

Podobne artykuły

Biegacze z KB Maraton na piekielnie trudnym...

Biegacze z KB Maraton na piekielnie trudnym Biegu...

19 czerw.
Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

09-12-2019
Gm. Turek: III edycja Słodkowskiej Dychy za...

Gm. Turek: III edycja Słodkowskiej Dychy za nami. 53...

14-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama