wtorek 06 grudnia 2022

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

4°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wizyta delegacji z Brandýs nad Labem. Goście z Czech poznają Turek.

Wizyta delegacji z Brandýs nad Labem. Goście z Czech poznają Turek.
 

Po raz pierwszy do Turku przyjechali goście z czeskiego miasta Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Oba miasta mają zamiar podjąć współpracę partnerską.

Rada Miejska Turku w grudniu 2018 r. podjęła uchwałę w sprawie nawiązania kontaktów partnerskich z miastem Brandýs nad Labem - Stará Boleslav w Czechach. Miasto to poszukiwało partnera w Polsce, z którym mogłoby m.in. wspólnie realizować projekty unijne związane z kulturą i sportem.

reklama

W tym tygodniu do Turku przyjechali goście z miasta Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, w osobach: burmistrz Vlastimil Picek, zastępca burmistrza ds. społecznych Petr Kváča oraz Zdeňka Tichá - kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim. Goście wspólnie z władzami Turku podjęli rozmowy o przyszłej współpracy, ale przede wszystkim zapoznali się z naszym miastem. Przedstawiciele czeskiego miasta odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w obu budynkach nauki, Halę Sportowo-Widowiskową, Muzeum Miasta Turek, zobaczyli odwiert geotermalny oraz produkcję specjalnych tkanin wojskowych w Miranda Textiles Sp. z o.o.

Miasto Brandýs nad Labem - Stará Boleslav jest położone w sąsiedztwie stolicy Czech, w odległości 473 km od Turku. Zajmuje powierzchnię 23 km2 i ma ponad 18 tys. mieszkańców. Powstało w 1960 r. w wyniku połączenia dwóch miasteczek: lewobrzeżnego Brandýsa nad Labem i prawobrzeżnej Starej Boleslavi. Miasto w swojej charakterystyce i funkcjonowaniu jest bardzo podobne do Turku.

Podpisanie umowy partnerskiej zaplanowane zostało na jesień tego roku.

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Przedstawiciele miasta Bełchatów z wizytą...

Przedstawiciele miasta Bełchatów z wizytą roboczą w...

10-12-2021
Nowy kierunek na drogowskazie miast...

Nowy kierunek na drogowskazie miast partnerskich...

14-11-2021
Ambasadorzy Kazachstanu i Uzbekistanu z wizytą...

Ambasadorzy Kazachstanu i Uzbekistanu z wizytą w...

28-08-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama