poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedstawiciele miasta Bełchatów z wizytą roboczą w Turku

Przedstawiciele miasta Bełchatów z wizytą roboczą w Turku
 

W czwartek 9 grudnia 2021 r. wizytę w Turku złożyli przedstawiciele miasta Bełchatów, z Prezydent Mariolą Czechowską na czele. Bełchatowianie przyjechali, aby porozmawiać o tym, jak miasto poradziło sobie z zamknięciem przemysłu paliwowo-energetycznego.

Bełchatów jest ponad 50-tysięcznym miastem w województwie łódzkim, oddalonym o ok. 120 km od Turku. Miasto oparte jest głównie o zagłębie paliwowo-energetyczne Piotrkowsko-Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego, w którym głównymi pracodawcami w rejonie są kopalnia i elektrownia. Te z kolei zapowiadają zakończenie działalności w roku 2030.

reklama

Stąd też wizyta władz Bełchatowa w naszym mieście, które od kilku lat funkcjonuje bez elektrowni i kopalni, rozwiązało też problem dostaw ciepła dla mieszkańców. To jest teraz jedno z większych wyzwań, przed jakim stoi samorząd Bełchatowa.

Burmistrz Romuald Antosik wspólnie z Prezydent Mariolą Czechowską rozmawiał o Turku, o inwestycjach, planach i zamierzeniach, a z udziałem Mirosława Wypióra, Prezesa PGKiM Sp. z o.o. w Turku o tym, jak miasto przeszło z ogrzewania ciepłem z elektrowni na ciepło wytwarzane w ciepłowni Getec. Dla Bełchatowa i innych miast zdominowanych przez przemysł paliwowo-energetyczny, nasze miasto jest przykładem dobrych praktyk.

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Europejski marsz w Turku. 7 kilometrów rajdu...

Europejski marsz w Turku. 7 kilometrów rajdu pieszego

2 maj.
Turek. Oznakuj swój dom unikniesz grzywny lub...

Turek. Oznakuj swój dom unikniesz grzywny lub nagany.

5 mrz.
Nie wiesz do kogo należy ulica w mieście?...

Nie wiesz do kogo należy ulica w mieście? Dowiedz...

07-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama