niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Liroy w Turku czyli spotkanie Piotra Marca w ramach wyborów do PE

Wideo: Liroy w Turku czyli spotkanie Piotra Marca w ramach wyborów do PE
 

27 marca, w minioną środę, w sali klubu "Tęcza" przy ul. Spółdzielców w Turku, odbyło się spotkanie z posłem Piotrem Liroyem Marcem. Wydarzenie było jednym z punktów kampanii wyborczej, która dla Liroya rozpoczęła się w poniedziałek konferencją prasową i spotkaniem z wyborcami w Poznaniu. Piotr Liroy Marzec w ustanowionych na dzień 26 marca br. wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje bowiem jako "jedynka" na wielkopolskiej liście Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

-Mamy dość tego systemu, dlatego budujemy Konfederację. To jest taka koalicja - ktoś powie "odchył" - a ja nie widzę tu odchyłu! Korwin, Braun, czy Ruch Narodowy - wszyscy jesteśmy Polakami i wszyscy chcemy walczyć o Polskę z duopolem PO-PiS. - powiedział.

reklama

Poseł Marzec wielokrotnie podkreślał, że w europarlamencie Polska nie jest dzisiaj traktowana poważnie. Zaznaczył, że w Brukseli wiele załatwia się w kuluarach na nieformalnych spotkaniach i że obecny kształt Unii Europejskiej, jako machiny biurokratycznej mającej niewiele wspólnego z pierwotna koncepcją Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej oraz strefy Schengen, w obecnej formie jest nie do przyjęcia, ponieważ do złudzenia  przypomina ZSRR. - To już było! My to już przerabialiśmy, a oni są nadal zachwyceni budowaniem socjalizmu!

Poseł Marzec odpowiedział na wiele pytań zadawanych przez przysłuchujących mu się zgromadzonych. Spotkanie miało formę dialogu z wyborcami i było jednym z wielu zapowiadanych przez Konfederację spotkań w miastach powiatowych w okręgu nr 7.

reklama

Piotr Liroy Marzec, znany przede wszystkim jako raper i producent muzyczny, w 2015r. uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji z listy Kukiz'15, uzyskując 22 614 głosów w okręgu świętokrzyskim. Członek Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. marihuany medycznej, dotychczas przewodniczący koła poselskiego Wolność i Skuteczni, aktualnie członek sejmowego koła Konfederacja. Listę Konfederacji wspierają sympatycy Federacji Dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka, środowiska pro-life skupione wokół Kai Godek, natomiast swoje osobiste poparcie dla kandydatury Liroya wyraził m.in. znany raper Peja.

Podobne artykuły

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w...

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w...

16 wrz.
Wideo: DeVeris deklaruje nowy system...

Wideo: DeVeris deklaruje nowy system neutralizacji...

24 czerw.
Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama