wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Ćwiczenia wysokościowe na terenie byłej Elektrowni "Adamów"

Ćwiczenia wysokościowe na terenie byłej Elektrowni
 

Od poniedziałku do środy (1-3 kwietnia) na terenie byłej Elektrowni „Adamów” odbyły się ćwiczenia specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego. W trakcie ich trwania ratownicy mieli za zadanie między innymi ewakuację rannego z komina o wysokości 85 metrów.

Udział w warsztatach wzięły trzy jednostki Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego: SGRW Poznań 5, SGRW Kalisz oraz SGRW Piła. Uczestniczyli w nich także st. kpt. Szymon Smuszkiewicz, który jest Wielkopolskim koordynatorem do spraw ratownictwa wysokościowego wraz z mł. ogn. Piotrem Kośmidrą – przedstawicielem Wydziału WR KW PSP w Poznaniu. Pierwszego dnia ratownicy odbyli ćwiczenia w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego, musieli wykonać 3 zadania. Pierwszym z nich była ewakuacja poszkodowanego z komina o wysokości 85 metrów, drugim było zabezpieczenie osoby z zatrzymanym krążeniem z platformy technologicznej.

reklama

W ostatnim zadaniu ratownicy musieli użyć nowoczesnego sprzętu dzięki, któremu byli w stanie kontynuować działania medyczne w trakcie transportu poszkodowanego z wysokości. Drugi dzień ćwiczeń polegał na doskonaleniu technik dotarcia do trzech poszkodowanych naraz, każdy z rannych miał inne obrażenia co zmusiło grupy do rozdzielenia się i działania w rozbitych zespołach. Trzeciego dnia ratownicy doskonalili swoje umiejętności alpinistyczne.

Podobne artykuły

Ćwiczenia strażaków we współpracy z...

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

10 czerw.
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne...

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne wyposażenie...

5 maj.
Ćwiczenia zgrywające OSP Turek i OSP Cisew

Ćwiczenia zgrywające OSP Turek i OSP Cisew

23-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama