czwartek 18 lipca 2019

Kamila, Karoliny, Roberta

reklama

Andrzej Grzyb z wizytą w Turku w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego

Andrzej Grzyb z wizytą w Turku w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego
 

W dniu wczorajszym tj 8 maja o godzinie 11.00 na placu Wojska Polskiego w Turku odbyło się spotkanie kandydata do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej Andrzeja Grzyba. W spotkaniu uczestniczył także Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Andrzej Grzyb podczas zorganizowanego briefingu prasowego wspominał m.in. o potrzebie łagodnej transformacji w sferze energetyki, która jest przed Polską. ”Transformacja która jest nieuchronna z uwagi na wyczerpujące się pokłady źródeł paliw, a która będzie miała duży wpływ na takie regiony jak Wielkopolska Wschodnia” - mówił Grzyb. Jak wspomniał Andrzej Grzyb na transformację energetyki w Polsce przeznaczonych w kolejnym budżecie UE jest ponad 12 mld euro do wykorzystana po roku 2020 z czego ponad 2.5 mld euro na tzw sprawiedliwy proces transformacji obszarów po górniczych. Oprócz wspomnianych środków dodatkowo na fundusz łagodnej transformacji przygotowano kolejne środki do wykorzystania po 2021 roku w kwocie 3,2 mld euro.

reklama

Po konferencji na placu Wojska Polskiego, Andrzej Grzyb wraz z Krzysztofem Grabowskim udali się na spotkanie do Urzędu Miasta z Burmistrzem Romualdem Antosikiem. Andrzej Grzyb jest wieloletnim członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego i od dwóch kadencji jest przedstawicielem Polski w Parlamencie Europejskim.

Andrzej Grzyb z wizytą w Turku w ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego

Podobne artykuły

Wideo: PIS podsumowało dobry wyniki w wyborach...

Wideo: PIS podsumowało dobry wyniki w wyborach do PE

29 maj.
Bartosik miażdży rywali. PIS wygrywa w...

Bartosik miażdży rywali. PIS wygrywa w powiecie,...

27 maj.
Wideo: Konferencja PSL podsumowująca pół roku...

Wideo: Konferencja PSL podsumowująca pół roku pracy...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama