sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Światowy Dzień Higieny Rąk

Światowy Dzień Higieny Rąk
 

W środę 8 maja w turkowskim szpitalu odbyło się spotkanie w ramach Światowego Dnia Higieny Rąk. Prelekcję na ten temat dla personelu medycznego wygłosił Alfred Rajczyk - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Konferencja dotyczyła niezwykle ważnej kwestii dezynfekcji oraz higieny rąk. Szkolenie dla personelu medycznego w SP ZOZ w Turku odbywa się już od kilku lat. Zwłaszcza w ośrodkach zdrowia są one bardzo ważne, by w trakcie leczenia nie dochodziło do powikłań. Dlatego inspekcja sanitarna podczas kontroli szpitali sprawdza nie tylko dokumentację, ale przestrzeganie przepisów w praktyce. Higieniczne mycie rąk to stosowanie środków antyseptycznych, które eliminują z nich wirusy i bakterie. Jak podkreślał prelegent, najbardziej organizmowi ludzkiemu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, może zagrozić wirus grypy. Na szczęście można go szybko wyeliminować stosując się do podstawowych zasad higieny. Obowiązują one zarówno personelu, pacjentów szpitala jak i odwiedzających chorych. -Zeszłoroczne dane dotyczące higieny rąk są zatrważające. Zaledwie 30 procent mężczyzn i 63 procent kobiet myje ręce przed opuszczeniem toalety - mówił doktor Rajczyk. Po wykładzie pielęgniarka epidemiologiczna Małgorzata Stachowiak poprowadziła zajęcia praktyczne, podczas których każdy z uczestników szkolenia mógł sprawdzić w świetle ultrafioletowym czy właściwie myje ręce. 

reklama

Podobne artykuły

Turkowscy przedsiębiorcy wspierają oddział...

Turkowscy przedsiębiorcy wspierają oddział dziecięcy...

25 mrz.
Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu

Nowy respirator już niedługo w turkowskim szpitalu

19 mrz.
Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

7 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama