piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek

Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek
 

12 maja, w niedzielne popołudnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zainaugurowała cykl spotkań „Niehandlowa z książką”. Pierwszym gościem, który odwiedził turkowską instytucję była znana i lubiana pisarka dla dzieci – Justyna Bednarek. Działanie odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas niedzielnego spotkania pisarka opowiedziała wszystkim zebranym jak rozpoczęła się jej literacka przygoda oraz skąd wzięła inspirację na napisanie jednej ze swoich najpopularniejszych książek - „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Autorka nie tylko mówiła o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły, ale przede wszystkim zabrała swoich słuchaczy, zarówno tych dużych, jak i małych, w fascynującą literacką podróż, z której nie chciało się wracać.

reklama

Z kolei w drugiej części spotkania sala konferencyjna biblioteki zamieniła się w kreatywną pracownię, w której dzieci wraz z opiekunami tworzyli kolorowe skarpetki z papieru, po to aby móc potem przedstawić wszystkim zgromadzonym, w formie teatrzyku, wymyśloną historię. Na sam koniec do autorki ustawiła się długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia.

„Niehandlowa z książką” – to cykl spotkań dla dzieci odbywających się w niehandlowe niedziele, których głównym celem jest promocja literatury literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

z wczoraj
Eucharystia Młodych z wyjątkowym koncertem już...

Eucharystia Młodych z wyjątkowym koncertem już w...

z wczoraj
Spotkanie Johna Crusta z młodzieżą w Dobrej

Spotkanie Johna Crusta z młodzieżą w Dobrej

12 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama